Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Torshälla-Nyby IS P11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Torshälla-Nyby IS P11.
P11
Följ oss för uppdateringar
I veckan blir det utöver den vanliga träningen också 2 matcher till helgen, lördag och söndag. Vi samlas 1 timme tidigare denna gång och kör ett ombyte, lite försnack och häng i omklädningsrummen innan matcherna. Därför är det också samling lite tidigare än vanligt.
Vi kommer framöver intensifiera målvaktsträningen så att vi kör en stund vid varje träning, dels för att vi har många som vill testa och dels att det finns potential i laget för att ytterligare stärka upp positionen. De som är med på målvaktsträningarna kommer också i första hand få ta hand om buren under helgernas matcher.
Ge också en stor klapp på axeln till killarna. De är ett stort och relativt nytt gäng men vi tar steg för steg i att närma oss de bästa lagen i serien och nu har det bara varit marginaler och faktiskt en hel del otur de sista matcherna mot riktigt bra lag. Vi ser gärna att ni föräldrar hjälper till att hålla fokus på utvecklingen än specifika resultat och peppar grabbarna när det behövs.
Tränarna
Inga kommande aktiviteter
| 21 maj | Äldre Tnis |
| 8 maj | Anmälan till TNIS Fotbollsskola sommaren 2026 |
| 4 maj | TNIS Fotbollskola |
| 29 apr | Månads träff med äldre Tnisare |
| 24 apr | Träff med äldre Tnisare |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera