Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IK Målvakter
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IK Målvakter.
Målvakter
Följ oss för uppdateringar
Hej
Nu har ju äntligen säsongen dragit igång och vi får äntligen spendera kvällarna ihop på hallen igen. Lite info inför denna säsong som kommer.
Jag är mv tränare för u13-u16 och även för damerna så kommer försöka vara med så mycket jag hinner på minst 1 pass i veckan på lagträningarna. Ibland kan det krocka med jobb men som tur har vi då måndagarna. Måndagarna kommer bedrivas med mig och Robin från A-laget som försöker komma ner så mycket han hinner med schemat a-laget har. Vi har pratat med Ledarna att de kommer anpassa ispassen om det krockar med lagträningen så att ni målvakter kan prioritera Mv-träningen.
Sen har ju flera av er kommit in åldern där ni växer och blir starkare och skotten som vi får på oss kan göra ont och skydden blir mindre, det kan vara så att någon står i frågan om man ska gå över från jr till int eller int till sr, jag har även tagit över Micke Fredriksson roll när det kommer till utrustningen, känner ni att ni behöver låna eller byta skydden för de har antigen gått sönder eller blivit för liten prata gärna med mig då så försöker vi lösa de på ett sånt bra sätt som möjligt.
Så är det något som ni undrar över tveka inte på att höra av er till mig. Så ser vi till att ha en väldigt rolig vinter för den tiden går alldeles för fort tyvärr.
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera