Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IBC P-12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IBC P-12.
P-12
Följ oss för uppdateringar
Hej allihop 😊
Nu har badvattnet kallnat och vi har lagt simfötterna på hyllan och vad är det dags för då?? Jo äntligen.. INNEBANDY!!!
Den här säsongen har vi fått träningstider tisdagar kl.17-18.15 och söndagar kl. 17-18 och vi kommer bara köra i Sporthallen som det ser ut nu. Vi samlas 10-15 minuter innan så vi är helt klara och kan kliva på planen när träningstiden börjar.
Precis som tidigare så kommer vi föräldrar behöva hjälpa till att bygga sarg innan träningarna så vi kan nyttja hela träningstiden till just träning. Vi vet att det fortfarande är en lite knasig tid och att det kan vara lite svårt att hinna med sig pga jobb och så, men försök i så fall samåka så gott ni kan så ingen ska behöva stå över träningen för att man inte har skjuts.
Första träningen är söndag 7/9 och separat kallelse kommer.
Vissa söndagar kan komma att justeras pga matcher i Sporthallen och då kommer info skickas ut så fort vi får reda på eventuella ändringar.
Vi hoppas att grabbarna är supersugna att köra igång igen, för det är verkligen vi ledare ⭐. Vi hoppas att alla känner att de vill fortsätta lira, men skulle det vara någon som kommit på andra tankar så meddela mig (Helena) så snart ni kan så vi kan planera för säsongen.
Nu laddar vi för en ny härlig innebandysäsong med massa spel och härlig gemenskap ❤️.
//Ledarna
27 sep | Licenser |
23 sep | Lagkassör- och Lagledarmöte 6 oktober |
17 sep | Föreningsmössa |
7 sep | Timrå IBC är anslutet till Fritidskortet |
2 sep | Träningsstart för våra flicklag |
Harry vill tacka för sig och fortsätter inte med innebandy denna säsong. Men verkligen bra ordnat med allt.
RapporteraRapportera