Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IBC A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IBC A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
vem som helst kan komma som har spelat innebandy tidigare!! Eller kan spela!
Rapportera
Hej, är vem som hellst välkommen att provträna, eller är det bara utvalda personer?
Rapportera
Hej! Blir det nån satsning mot högre divison kommande säsong? Ha det gött!
Rapportera
Sirap hos festkomittén Det kommer i varje fall bli provträningar den 15 och 21 april. Mer info under nyheter
Rapportera
Hej killar! Nu finns det sent om sider bilder från fjolårets Triathlontävling och efterföljande lagfest. Ni hittar mappen under bilderTrevlig Helg allesammans/Coach
Rapportera
Hej. Vill bara uppmärksamma er om att det just nu pågår en tävling som er förening kan dra nytta av. På hemsidan gemensamstyrka.se kan ni starta ett projekt som gynnar er förening. Tävlingen är väldigt enkel och går ut på att man beskriver en idé man vill genomföra och sedan samlar man röster. Ingen idé är för liten eller för stor. Det kan handla om att ni vill bygga om era lokaler, skaffa nya matchställ eller kanske ordna en turnering mm.
Prissumman man tävlar om är 100.000 kr vilket jag antar eran förening skulle kunna ha mycket nytta av. Just nu är det faktiskt en fotbollsförening som ligger i topp i tävlingen, vilket visar att även ni har möjligheten att vara med och kämpa om prispengarna, om ni gör ett bra projekt. Här ser ni deras projekt: http://gemensamstyrka.se/ide/stoed-den-ideella-idrotten-nystartad-fotbollsfoerening-i-vaexjoe-behoever-stoed-1 <http://gemensamstyrka.se/ide/stoed-den-ideella-idrotten-nystartad-fotbollsfoerening-i-vaexjoe-behoever-stoed-1>
Hela tävlingen är väldigt enkel då tanken är att man ska sprida sitt projekt och få stöd av så många som möjligt. Ta chansen, engagera era medlemmar och vinn 100.000:- till er förening! För mer information om tävlingen gå in på gemensamstyrka.se.
Angående provträningarna så bör man inte vara nybörjare utan ha lite hum om vad som gäller. Känner man att man kan spela på den nivå vi befinner oss och är ambitiös och träningsvillig är man hjärtligt välkommen att testa.
Rapportera