Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Timrå IK Skridskoskolan/TKH
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Timrå IK Skridskoskolan/TKH.
Skridskoskolan/TKH
Följ oss för uppdateringar
Novemberlov väntar för många nästa vecka.
Först ska klockan ställas tillbaka till vintertid så kom ihåg det imorgon så ni kommer till rätt tillfälle.
Vi saknar fortfarande fler ledare så hjälp önskas fortfarande vid våra istider.
Jag saknar fortfarande några som kan erbjuda sig att ta fram och ta undan våra hjälpmedel till nybörjarna. Jag följer med och visar vad ni behöver göra.
På tisdag har vi inte nån träning eftersom det är A-lagsmatch.
Vi får tillgång till schemat för november under kommande vecka så då kommer jag lägga in våra träningar i november.
Vi planerar för att bjuda in till matchspel i Björnligan i slutet av november så det kommer information om det när vi satt datum. De gånger vi har det är det ingen vanlig skridskoskola så att ni tänker på det. Men det är ju ett tag dit.
Fortsatt trevlig helg önskar vi er och så ses vi på hallen.
| TKH Flick 5-8 år | 25 okt, 11:00 |
| Träning | 25 okt, 11:00 |
| Träning | 27 okt, 17:30 |
| TKH Flick 5-8 år | 27 okt, 17:30 |
| Träning | 1 nov, 11:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera