Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Triangelns IK Seniorlag Dam
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Triangelns IK Seniorlag Dam.
Seniorlag Dam
Följ oss för uppdateringar
hej, jag hade anmält mig till imorgon (lördag) på den där grejen i västerås.. men jag kan inte fara för jag har blivit sjuk. men jag kunde inte ändra anmälningen, så jag skrev det här istället. och lycka till ni som spelar match! :)
Rapportera
Kommer inte pa traningen pa sondag for jag kommer hem pa natten sa orkar formodligen inte!
Rapportera
Äter de som spelar match på lördag också på McDonalds eller ska de ha med matsäck?
/Malin
Självklart skall vi åka till sala...
Men - ja, det stämmer att vi just nu inte har mer än 12 platser i bilarna. Lösningen är att vi får med ytterligare en bil eller att vi måste lämna två tjejer hemma.
Vi kommer att diskurta detta i samband med dagens träning.
hejsan, jag såg att det inte fanns bilar till alla imorgon och jag undrar.. kommer det bli någon cup för vår del?
jag kan inte komma om jag inte får skjuts till samlingen för mamma och pappa jobbar...
Hej !
RapporteraEfter en tids funderande har jag beslutat mig för att sluta som coach i TIK.Det känns som det har blivit "läge"nu.Tjejerna behöver höra nya röster, och jag lockas av nya utmaningar.Den här säsongen kommer jag att vara huvudtränare för Stenkvistas Damlag.Jag vill tacka alla tjejer för fantastiska roliga och lärorika år som Coach.Lycka till framöver och på återseende.
Coachen Peter Granberg