Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Triangelns IK F11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Triangelns IK F11.
F11
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Vi fortsätter kämpa på med att samla in pengar till lagkassan och har bestämt oss för att testa en omgång chipsförsäljning av Bjäre chips.
Vi siktar på en snabb försäljning och kör kommande två-tre veckor. Skicka in sammanställning över antal sålda påsar per sort till Sara, senast i slutet av v. 14.
Det finns sex olika smaker av chipsen att sälja, samtliga påsar är 200 g och kommer säljas för 30 kr st.
Förhoppningvis får vi leveransen i mitten/slutet av april.
Efter avslutad chipsförsäljning ska vi se till att det blir en runda med toa- och hushållspapper igen.
De tjejer som tränar idag har fått ett utskrivet försäljningspapper med sig, det kommer även skickas digitala underlag under kvällen till alla föräldrar tillsammans med underlag som man kan dela i sociala medier för att öka försäljningen.
Lycka till och tveka inte att höra av er till Sara om ni har någon fråga eller fundering.
Chips i en skål
Triangeln gör mål!!
/Sara, Micke och Tommy 🌟
| Träning | 2 jun, 17:30 |
| Järna SK F-Ungdom (borta) | 2 jun, 18:00 |
| Träning | 3 jun, 17:05 |
| Lagfoto | 3 jun, 19:30 |
| Träning | 4 jun, 17:30 |
Min erfarenhet är att chipsen ska komma lockande till dörren, inte att man tar upp beställningar för dem. Jag skulle ha varit tydlig med det. Ingen äter väl chips planerat, vi är ju alla så hälsosamma..;-) . Vi beställer typ 20 chipspåsar per spelare och sen kränger vi det på impulsköp en fredagkväll..!
RapporteraRapportera
Hej Eva!
RapporteraOkej, vi testar ändå denna gång för att se hur mycket vi kan komma upp i.
Har sålt av 40 påsar på nolltid så det kanske går med mer än 20 😃
Rapportera
Hej Sara! Mitt tips är att beställa på chans och sen ut och sälja. Så gör vi nu. Vi tar ett antal av de godaste sorterna utan att ännu veta vem som ska avnjuta dem.. allt går!
RapporteraRapportera
Blev förvånad över hur bra pris det var på chipsen. En påse chips kostar ju typ 31-32kr på Coop. Så det här hoppas vi på blir en storsäljare :)
RapporteraRapportera
Hoppas Jimmy
RapporteraRapportera
Hej.
RapporteraFinns det något telefonnummer till Sara så man kan skicka chips redovisningen ? :)
Vill du ha en bild på pappret eller i text hur många av varje ?
Rapportera
Hej!
RapporteraMitt nummer är 073 583 7014.
Jag tar jättegärna emot beställningen i text med en totalsumma för varje sorts chipspåse.
Tack! 🌟
Rapportera
Perfekt då skickar jag över det senast torsdag 🌞
RapporteraRapportera
Vet vi ungefär hur lång leveranstid det är? Tänkte om man kan säga att det kommer till nästa helg eller liknande.
RapporteraRapportera
Min förhoppning är att kunna lägga beställningen absolut senast måndag om alla redovisat in.
RapporteraDe har leveranstid på 2-3 veckor så vi får nog tyvärr vänta en bit in i april.
Rapportera