Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Triangelns IK F11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Triangelns IK F11.
F11
Följ oss för uppdateringar
Tja gänget. Spelschemat för matcherna nästa lördag har kommit (tydligen kan jag bara lägga upp en bild men den kanske ger er ett hum om hur tiderna kommer se ut).
Vi spelar första matcherna 10:40 så vi kör på att vi samlas 08:20 på Triangelborg för att räkna in tjejerna och sen åker vi mot Örebro. Skriv i kommentarerna om er dotter behöver skjuts eller om ni har extra plats i er bil så fixar vi det tillsammans på bästa sätt 👍.
Det kommer med största sannolikhet finnas så man kan köpa hamburgare/korv och grejer på området, men vi ser gärna att tjejerna har med sig någon macka eller annat som dom kan käka mellan någon match.
Jag spaltar lite saker som kan vara bra att ha med. Fyll gärna på i kommentarerna med tips om bra prylar att tänka på.
* Något att äta typ macka.
* Frukt
* Dryck om man vill ha något annat än vatten mellan matcherna.
* Kläder efter väder. Är det risigt väder så packa ner en regnjacka tex.
* Sittunderlag.
* Ombyte om dom blir dyngsura och kalla.
* Glatt humör.
https://selectcup.cups.nu/start LÄNK TILL CUPEN.
Ha en bra helg alla 💪⚽💚
// Ledartrojkan
| Skräpplock Stadsparken | 6 jun, 16:00 |
| Örebro SK (hemma) | 7 jun, 17:00 |
| Träning | 9 jun, 17:30 |
| Träning | 10 jun, 17:05 |
| Träning | 11 jun, 17:30 |
Har vi 1 lag eller 2? Finns det någon länk till cupen? Vi hänger med. Dock kan jag inte säga hur många extra plaster vi har.
RapporteraRapportera
Grymt styrt 👏
RapporteraRapportera
Vi har två lag. Jag länkar till cupen här och kommer redigera så länken finns i nyheten.
Rapporterahttps://selectcup.cups.nu/start
Rapportera
Vi har 1 extra plats om det skulle behövas 👍
RapporteraRapportera
Josefin - kan Stella L åka med er? Vi har kalas här hemma den dagen och kan tyvärr inte åka med till Örebro.
RapporteraRapportera
Det löste sig. Stella L åker med Alva.
RapporteraRapportera
Jag och Emilia åker dagen innan så vi möter upp på plats i Örebro!😊
RapporteraRapportera
Jag o Stella DJ åker och vi har 3 platser
RapporteraRapportera
Hej hallå. Jag och Leonor åker.
RapporteraVi har minst 3 plaster I bilen.
Rapportera
Nico och Vendela åker finns plats för tre till
RapporteraRapportera
Observera att första matcherna blivit flyttade till 10:40 så vi flyttade samlingen till 08:20! Jag redigerade nyheten. Jag skriver det här och jag kommer skriva det i gästboken.
RapporteraRapportera
Irma åker på fredag för att ha en chans att vara i tid till matchen 😉
RapporteraRapportera
Hej! Lily och jag åker också idag, skönt med sovmorgon 😉 visst är det Ekäng IP vi möter er vid sen. 10isch?
RapporteraRapportera
Vi ses på Sörbyvallen Linda. Oklart vart den ligger i Örebro men du håller i kartan (mobilen) 😂👍.
RapporteraRapportera
Hej! Vi hörbara 1 extra plats i bilen ändrade planer hoppas det funkar ändå
RapporteraRapportera
Vägen mellan Kungsör och Arboga är avstängd så det tar längre tid att åka till Örebro
RapporteraRapportera
Bra info Catrin 👍
RapporteraBlir via strömsholm då?
Rapportera
Enligt Google maps ska det ta 1 h 20 min till Sörbyvallen, tror gps:en tar hänsyn till omvägen över Kungsör istället för vanliga genom Arboga 😀
RapporteraRapportera
Blir det inte via kungsör, köping isf... om vi inte tar "vanliga" vägen till Örebro?
RapporteraRapportera
Jag hittar typ till Skogstorp sen är jag vilse, så fråga inte mig om vägbeskrivning eller råd😬. Jag litar på att ni hittar bästa vägen och att vi hinner fram i tid .
RapporteraRapportera
Om jag har räknat rätt så är tre spelare redan på plats. Emilia, Irma och Lily. Är det någon mer som åker direkt så vi inte väntar in någon som redan är i Örebro.
RapporteraGODMORGON 💪⚽💚
Rapportera
Liv åker direkt till Örebro . /Tommy
RapporteraRapportera