Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om TB Västerås
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från TB Västerås.
Tillberga Västerås
Följ oss för uppdateringar
Vi söker kökschef. Är du den vi behöver?
Var med på en spännande resa att utveckla Rocklundarestaurangen. Restaurangen som numera ägs av föreningarna på Rocklundaområdet.
Affärsområdena är konferens, event och mat till stora och små evenemang. Kunder är företag, enskilda och inte minst VIKs, VästeråsIrsta HFs, VSK fotboll och bandyns arrangemang, för att nämna några exempel. Dagligen serverar restaurangen luncher till 250 personer.
I den antagna affärsplanen har restaurangen en central roll. Kvalitet ska vara ett signum för alla erbjudanden till våra kunder. De största arrangemangen innebär att servera mat till 4000 – 5000 personer.
Med ny ägarkonstellation, ny styrelse, ny verksamhetsledning behöver vi en ny kökschef. Ett omfattande förändringsarbetet startar under juli och augusti, inför ny-öppnandet i början av september.
Kökschefen uppgift är att kvalitetsutveckla erbjudandet till kund. Därför vill vi att du är kreativ, positiv, lösningsfokuserad och samarbetsinriktad. Ansvarsområdena är inköp av varor, säljerbjudande till kund av olika menyer, personalplanering, egenkontroll, rapportering till verksamhetsledning och naturligtvis att ansvara för ekonomin inom verksamhetsområdet.
Du ska ha erfarenhet sedan tidigare av att leda motsvarande verksamhet, vara noggrann, stresstålig, positiv och gilla att jobba i team.
Tjänsten är tillsvidareanställning och vi ser helst att du börjar så snart som möjligt. Lön utgår enligt överenskommelse.
Mer information om vår verksamhet hittar du på www.rocklunda.nu
Ansökan med CV skickas till joakim.magnusson@rocklunda.nu eller till anders.lohman@rocklunda.nu.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera