Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Storvreta IBK Ungdom SIBK Örnarna
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Storvreta IBK Ungdom SIBK Örnarna.
SIBK Örnarna
Följ oss för uppdateringar
Hejsan allihopa!
Här kommer all information om söndagens föreningsmanifestation.
Samling 12.55 Se till att inte komma sent.
Vi kommer samlas tillsammans ovanför D-planens läktare för att 13.00 gemensamt gå och sätta oss på våra platser i C-hallen. kommer man mot förmodan sent så får man hitta vart vi sitter och ta sig dit.
Kläder för dagen : Vi tränare kommer ta med oss matchtröjor till alla spelare som ni kan ha på er under herrmatchen, dem delas ut kring fikastunden 14.10 och efter matchen kan ni lämna tillbaka tröjorna. Så tips är att ha någon t-shirt, linne eller liknande som gör det lätt att trä på en matchtröja utanpå. Inga träningskläder, skor eller klubba) behövs denna dag. Utan kom privat klädda.
Schema för eftermiddagen i IFU Arena med följande programpunkter:
13.00 Samling och placering på läktaren i IFU Arenas C hall.
13:10 Ordförande Ingemar Lundqvist har ordet.
13.15 – 13:25 Herrlaget hälsar på – intervjuer.
13:30 – Damlaget hälsar på – intervjuer.
13:45 – Alla spelare tar sin egna medtagna boll och kör bollkastning i C-Hallen. Bollen ska vara märkt med Namn och lag. Den spelare som kommer närmast vinner ett fint pris till sitt lag (priset blir en träning tillsammans med herr och damlaget.
14:10 Fika (utdelning sker i närhet till planen, fikat förtärs på läktaren.)
14:40 Utplacering på bestämda platser i A hallen.
15:00 Matchstart
15:15 Går vi gemensamt ner till entrén
Första periodpaus: Går vi ut på planen
Efter det går vi upp och fortsätter kolla på matchen
Efter avslutad match kommer autografskrivning från herrspelarna (SSL) att ske, denna autografskrivning är frivilligt att delta i.
Inga kommande aktiviteter
okej
RapporteraRapportera
Okej
RapporteraRapportera
Tack för infon! Vi får se hur det blir för min del. Hoppas såklart på seger till bästa laget Storvreta IBK. Jag har basketträning på söndag nämligen. Trevlig helg alla fina❤️!
RapporteraRapportera
Ok då vet jag det tack. Jag kommer med i Storvreta IBK.
RapporteraRapportera
Jag kommer tyvärr inte idag jag har annat för mig
RapporteraRapportera