Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Spöland Vännäs IF

Följ

Spöland Vännäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ
Spöland Vännäs IF
Välj sektion/lag

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
  • 2Sön
  • 3Mån
    v.32
  • 4Tis
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-junior


      20:00
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 5Ons
    • 17:30

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:30

      Träning Dam Junior


      20:00
    • 19:00

      Träning F-06/07


      20:30
    • 19:00

      Träning F-09


      20:00
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 11:00

      Mariehem SK (F10) Vit (borta) F-10


      13:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Sävar IK F-07 (hemma) F-06/07


      02:00
    • 10:00

      IFK Umeå P-08 Blå (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Match F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Mariehem SK (P12) Grön 1 (borta) P-12


      12:00
    • 10:30

      Match F-11


      11:30
    • 11:00

      Match F-12


      12:00
    • 12:30

      Match F-12


      13:30
    • 12:30

      Täfteå IK P10 (hemma) P-10


      14:30
    • 13:00

      Åsele IK 08/09 (borta) F-09


      14:00
    • 14:00

      Sandåkernkamraternas IF 2 (hemma) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Sörfors IF P12/13 (hemma) P-12


      17:00
    • 15:30

      Sandviks IK P-09 Svart (hemma) P-09


      17:00
    • 16:00

      Sörfors IF P08/09 BLÅ (borta) P-08


      18:00
    • 18:00

      Umedalens IF P07 (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Mariehem SK Grön (hemma) P-junior


      20:00
    • 19:00

      Sektionsmöte Innebandysektionen


      21:00
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-junior


      20:00
    • 19:00

      Sandviks IK 06 Gul (hemma) P-junior


      21:00
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
  • 15Lör
    • Heldag

      Spölandscupen 2020 SpölandsCupen

    • 11:00

      Obbola IK p09/10 (borta) P-09


      13:00
    • 17:00

      Sandviks IK P04 (borta) P-junior


      19:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Gimonäs Umeå IF P08 Tomtebo A/D (hemma) P-08


      02:00
    • 00:00

      IFK Umeå P-08 Blå (hemma) P-08


      02:00
    • 00:00

      Tegsödra Umeå IF P-10 Vit (borta) P-10


      02:00
    • 00:00

      Tegsödra Umeå IF F-10 Vit (hemma) F-10


      02:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Umedalens IF P12 Gul (borta) P-12


      12:00
    • 12:00

      Stöcke IF PF-12 lag 1 (hemma) P-12


      14:00
    • 12:00

      Match F-12


      13:00
    • 12:30

      Gimonäs Umeå IF P07 Tomtebo Svart (borta) P-07


      14:30
    • 14:15

      Gimonäs Umeå IF P06 Vit (borta) P-junior


      16:15
    • 14:30

      HTF F08/09 (hemma) F-09


      15:45
    • 16:00

      Match F-12


      17:00
  • 17Mån
    v.34
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 18:30

      Hörnefors IF P 06 (hemma) P-junior


      20:30
    • 18:30

      Sandåkerns SK Damjun vit (borta) Dam Junior


      20:30
  • 22Lör
    • 14:00

      Gimonäs Umeå IF (hemma) Dam Junior


      16:00
  • 23Sön
    • 00:00

      Storumans IK Div 5 (borta) P-08


      02:00
    • 00:00

      Gimonäs Umeå IF F07 CSÅ (hemma) F-06/07


      02:00
    • 00:00

      Tegsödra Umeå IF P-09 Blå lag 1 (hemma) P-09


      02:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 11:00

      Vindelns IF (borta) P-12


      13:00
    • 11:00

      Betsele IF F 10/11 (borta) F-10


      13:00
    • 12:00

      Sandåkerns SK P12 Röd (hemma) P-12


      14:00
    • 13:15

      Vilhelmina IK 0709 (borta) P-07


      15:15
    • 14:00

      Röbäcks IF F09 (borta) F-09


      15:00
    • 14:00

      Sandviks IK 2 (hemma) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 17:45

      Gimonäs Umeå IF P08 Tomtebo A/D (borta) P-08


      19:45
    • 18:00

      Vindelns IF (hemma) P-junior


      20:00
    • 18:15

      Röbäcks IF P10 1 (borta) P-10


      20:15
  • 24Mån
    v.35
  • 25Tis
    • 17:30

      Träning F-11


      18:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-junior


      20:00
  • 26Ons
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 18:30

      Ersmarks IK Svart (hemma) P-junior


      20:30
  • 29Lör
    • 10:30

      Umedalens IF F07 (borta) F-06/07


      12:30
    • 12:30

      Tegsödra Umeå IF P-10 Blå Lag 2 (borta) P-10


      14:30
    • 14:00

      Flarkens IK (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Sandviks IK SIK/OIK (hemma) Dam Junior


      16:00
  • 30Sön
    • 00:00

      Gimonäs Umeå IF F07 Tomtebo (hemma) F-06/07


      02:00
    • 00:00

      Täfteå IK P08 Röd (hemma) P-08


      02:00
    • 00:00

      Mariehems SK F10 Grön (hemma) F-10


      02:00
    • 00:00

      Hörnsjö IF P09/10 (borta) P-09


      02:00
    • 00:00

      Storumans IK Div 5 (hemma) P-08


      02:00
    • 00:00

      Mariehem SK (P12) Vit (borta) P-12


      02:00
    • 10:00

      Träning P-13


      11:00
    • 10:00

      Sandåkerns SK P07 Vit (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Täfteå IK Damjun /SIK (borta) Dam Junior


      12:00
    • 12:00

      Tegsödra Umeå IF P-12 Vit Lag 2 (hemma) P-12


      14:00
    • 14:30

      Ersboda SK 1 (hemma) F-09


      15:30
    • 18:00

      Mariehem SK /ESK (hemma) P-junior


      20:00
  • 31Mån
    v.36