Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Spöland Vännäs IF

Följ

Spöland Vännäs IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
  • 2Fre
    • Heldag

      Midnordic cup P-07

    • Heldag

      Mid Nordic Cup F-Ungdom

    • Heldag

      Mid Nordic Cup & Fotbollsfestival F-06

    • 16:45

      Föreningsuppdrag P05/06 IB


      19:30
  • 3Lör
  • 4Sön
    • 00:00

      Midnordic cup P-07


      16:00
    • 00:00

      Mid Nordic Cup F-Ungdom


      16:00
    • Heldag

      Mid Nordic Cup & Fotbollsfestival F-06

    • 11:00

      Täfteå IK P08 Vit (borta) P-08


      13:00
    • 16:45

      Träning P-10 IB


      18:45
    • 17:15

      Bortamatch mot Röbäcks IF F-08


      19:00
    • 18:00

      Gimonäs Umeå IF P11 Tomtebo A/D (hemma) P-08


      20:00
  • 5Mån
    v.32
  • 6Tis
    • 16:45

      Nolia städning P-07 IB


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning F-Ungdom


      20:30
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
  • 10Lör
    • 09:30

      Sävar IK F10 Vit (borta) F-10


      13:00
    • 10:30

      Täfteå IK F06 (hemma) F-Ungdom


      12:30
    • 10:30

      Sandåkerns SK P06 (borta) P-05/06


      12:10
    • 11:00

      Matchsammandrag P-11


      14:00
    • 12:20

      Sävar IK F10 Röd (hemma) F-10


      14:20
    • 15:00

      Hörnsjö IF (hemma) Seniorlag Herrar


      17:00
  • 11Sön
    • 10:00

      Mariehem SK (P08) (borta) P-08


      12:00
    • 10:45

      Sammandrag F-11


      14:00
    • 11:00

      Sammandrag GUIF P-10


      12:00
    • 12:00

      Ersboda SK F07/08 (borta) F-07


      14:00
    • 15:30

      SOIK 06/07 (borta) F-06


      17:30
    • 18:00

      Umedalens IF P07 svart (hemma) P-07


      20:00
    • 18:00

      Obbola IK P09/10 grön (borta) P-09


      19:00
    • 18:15

      Sandviks IK P04/05 2 (borta) P-Junior


      20:15
  • 12Mån
    v.33
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
  • 16Fre
  • 17Lör
    • Heldag

      Spölands Cupen F-Ungdom

    • Heldag

      Spölandscupen SpölandsCupen

    • Heldag

      Spölandscupen F-11

    • Heldag

      Spölandscupen. P-12

    • Heldag

      Spölandscupen P-11

    • Heldag

      Spölandscupen P-10

    • Heldag

      Spölandscupen F-09

    • 07:50

      Spölandscupen P-09


      14:00
    • 08:15

      Spölandscupen, lag Gul P-08


      17:00
    • 08:15

      Spölandscupen lag svart P-08


      17:00
    • 09:00

      Sörfors IF F08/09 (borta) F-09


      10:00
    • 09:00

      Spölandscupen F-10


      16:00
    • 09:00

      Spölandscup F-12


      19:00
    • 09:30

      Spölandscupen match mot Stöcke IF F-08


      10:30
    • 10:30

      Vindelns IF:Lila (hemma) F-09


      11:30
    • 11:00

      Spölandscupen Match mot Ersmark IK F-08


      12:00
    • 12:30

      Spölandscupen, match mot umedalen F-08


      13:30
    • 13:30

      Röbäcks IF (borta) F-09


      14:30
    • 14:00

      Spölandscupen match mot Stöcke IF F-08


      15:00
    • 15:00

      Umedalens IF F09 (hemma) F-09


      16:00
    • 16:00

      Sandviks IK P07 Lag 1 (borta) P-07


      17:30
  • 18Sön
    • 09:00

      Myckle Kvantum Cup F-07


      20:30
    • 11:00

      Täfteå IK (hemma) P-05/06


      12:40
    • 12:15

      Sammandrag F-11


      14:45
    • 14:00

      Sandåkerns SK P08 Röd (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Höjdens BK (borta) Seniorlag Herrar


      17:00
    • 16:30

      Röbäcks IF P10 (hemma) P-09


      18:00
    • 18:00

      Sörfors IF p08 (hemma) P-08


      20:00
    • 18:00

      IFK Umeå P-05 1 (hemma) P-Junior


      20:00
    • 19:00

      Sektionsmöte Innebandysektionen


      21:00
  • 19Mån
    v.34
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-12


      18:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Träning P-05/06


      20:00
    • 18:30

      Träning P-Junior


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07 IB


      20:00
      Vännäsby hallen
      Anteckning: Kom ihåg glasögon och vattenflaska
    • 19:30

      Träning Seniorlag Herrar


      21:00
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Sammandrag Sandvik P-10

    • 11:00

      Bortamatch mot Betsele F-08


      13:00
    • 11:15

      Gimonäs Umeå IF P9 CSÅ (borta) P-09


      12:30
  • 25Sön
    • 10:00

      HTF P08 (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Röbäcks IF F10 (hemma) F-09


      12:00
    • 10:00

      Sandåkerns SK F10 Vit (borta) F-10


      12:00
    • 10:30

      IFK Umeå F06 (borta) F-06


      12:30
    • 11:00

      Umedalens IF F10 (hemma) F-10


      13:00
    • 11:30

      Dorotea IF (borta) P-05/06


      13:00
    • 12:15

      Röbäcks IF F05/06 (borta) F-Ungdom


      13:45
    • 14:00

      STORBINGO PÅ FESTPLATSEN 2019 Bingo


      18:00
    • 15:00

      Röbäcks IF P08 (borta) P-08


      17:00
    • 18:00

      Sävar IK P-07 (hemma) P-07


      20:00
  • 26Mån
    v.35
  • 27Tis
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag IB Herrar


      20:30
    • 19:00

      Träning F-Ungdom


      20:30
    • 19:15

      Sandåkerns SK P05 Röd (borta) P-Junior


      21:15
  • 28Ons
  • 29Tor
  • 30Fre
  • 31Lör
    • 09:15

      Sammandrag F-11


      12:30
    • 11:00

      Matchsammandrag P-11


      13:00
    • 11:15

      Sammandrag Teg P-10


      12:15
    • 14:00

      Rödåbygdens IK (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Mariehem SK (F10) Vit (borta) F-10


      18:00
    • 16:45

      Gimonäs Umeå IF P12 TT (borta) P-07


      18:45
    • 17:00

      Tegsödra Umeå IF F10 Vit 1 (hemma) F-10


      18:00