Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC F2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara FC F2014.
F2014
Följ oss för uppdateringar
Under 2025 genomförde laget 94 träningar. Basira var den spelare som deltog vid flest träningstillfällen under året, med 91 närvarotillfällen.
Laget deltog med tre lag i tre serier, vilket resulterade i totalt 45 seriematcher. Laget var obesegrat i träningsmatcher, seriespel och cuper fram till den 6 september, då Ekedalen bröt sviten.
Totalt spelades 105 matcher under året, där resultaten överlag varit mycket goda med många segrar. Även om det inte är resultaten som eftersträvas, är det ändå roligt att se lagets utveckling även i matchsammanhang. Oavsett laguppställning har spelarna visat god speluppfattning, laganda och ett respektfullt uppträdande gentemot motståndare, domare och omgivning.
Utöver seriespelet deltog laget i följande cuper under året, där laget totalt förlorade tre matcher:
Tångahallen Mini Cup
Futsalcupen i Örebro
Varacupen
Borås Arena Cup
Habocupen
Sommarlandscup
Junicupen
Åseviste Cup
Minicup (inbjudningsturnering)
Vallacupen
Avslutningsvis vill vi ledare önska alla spelare, föräldrar samt övriga släkt och vänner ett gott nytt år.
| Källby IF (hemma) | 15 maj, 19:00 |
| Domare | 16 maj, 12:00 |
| Domare | 16 maj, 14:30 |
| Sandhems IF (borta) | 17 maj, 14:00 |
| Träning | 18 maj, 17:30 |
| Igår | Klassfotbollen 2026 |
| 4 maj | Fotbollskola |
| 23 apr | Styrelsearbete 2026 |
| 22 apr | Extra Årsmöte |
| 21 apr | Klassfotbollen |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera