Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC F2014
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara FC F2014.
F2014
Följ oss för uppdateringar
Hej
Imorgon kommer Anders Carlsson från Istrums IF och gästar oss på träningen. Anders kommer under ca.30min lära oss att springa både snabbare och smartare. Bra nu när vi kommer spela på en större plan.
Söndagen 7/4 spelar vi vår första match 7 mot 7. Och det är Lerdala/Tymer IF som gästar oss i Skara. (Kallelse till samtliga tjejer kommer ca 2v innan match)
OBS! När tjejerna tränar är det viktigt att tjejerna har mössa, vantar och rejält på kroppen. Förra träningen var det några som frös ganska mycket. Det är helt ok att träna i både överdragsbyxor och jacka. För det är bättre att de kan ta av sig än att de fryser.
Glada hälsningar
Ledarna
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera