Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC

Följ

Skara FC

Följ oss för uppdateringar
Följ
Skara FC
Välj lag

Augusti 2022

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.31
  • 2Tis
  • 3Ons
  • 4Tor
  • 5Fre
    • Heldag

      Sommarlands-Cupen 2022 P-09

    • Heldag

      Sommarlandscupen Seniortrupp Damer

    • Heldag

      Domare Sommarland Cup U18

    • Heldag

      SL cupen P-08

    • Heldag

      Sommarlandscupen Seniortrupp Herrar

    • 09:15

      Sommarlandscupen F-11


      16:00
    • 10:00

      Skara Sommarland Cup P-10


      00:00
    • 10:00

      Sommarlandscupen F-11


      00:00
    • 10:00

      Sommarlandscupen F-12


      17:00
    • 10:30

      sommarlandcup F-09


      00:00
  • 6Lör
    • Heldag

      Sommarlands-Cupen 2022 P-09

    • Heldag

      Sommarlandscupen Seniortrupp Damer

    • Heldag

      Domare Sommarland Cup U18

    • Heldag

      Sommarlandscupen Seniortrupp Herrar

    • Heldag

      Skara Sommarland Cup P-10

    • Heldag

      Sommarlandscupen F-11

    • Heldag

      sommarlandcup F-09

    • 09:00

      Sommarlands cup. F-10


      00:00
    • 09:00

      Lag Blå Sommarlandscupen P-11


      00:00
    • 09:00

      Lag Vit Sommarlandscupen P-11


      00:00
      Skarahov C plan
      Samlingsinformation: Samling röda stugan
      Samlingstid: 08:15
    • 11:00

      Kinna IF A (hemma) Seniortrupp Herrar


      13:00
  • 7Sön
    • Heldag

      Sommarlands-Cupen 2022 P-09

    • Heldag

      Sommarlandscupen Seniortrupp Damer

    • Heldag

      Sommarlandscupen Seniortrupp Herrar

    • 00:00

      Skara Sommarland Cup P-10


      19:00
    • 00:00

      Sommarlandscupen F-11


      16:00
    • 00:00

      sommarlandcup F-09


      18:00
    • 00:00

      Sommarlands cup. F-10


      20:00
    • 00:00

      Lag Blå Sommarlandscupen P-11


      16:00
    • 00:00

      Lag Vit Sommarlandscupen P-11


      16:00
      Skarahov C plan
      Samlingsinformation: Samling röda stugan
      Samlingstid: 08:15
    • 00:00

      Råda BK Grön (borta) P-08


      02:00
    • Heldag

      SL cupen P-08

    • Heldag

      Sommarlandscupen forts F-12

    • 15:30

      DM kvartsfinal Norrby IF borta U18


      17:30
  • 8Mån
    v.32
  • 9Tis
    • 11:00

      Hösten P-08


      12:30
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning U18


      19:30
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
    • 19:00

      Träning P-11


      20:30
    • 20:00

      IFK Skövde FK Blåvit (borta) P-09


      22:00
  • 10Ons
  • 11Tor
    • 11:00

      Träning P-08


      12:30
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Saleby/Trässberg/N. Härene (borta) F-10


      20:30
    • 19:00

      Ulvåkers IF (hemma) U18


      21:00
    • 19:00

      Träning F-07/08


      20:30
  • 12Fre
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
  • 13Lör
    • 10:00

      IFK Skövde FK Blåvit (hemma) P-11


      11:00
    • 10:00

      Råda BK Vit (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Träning Seniortrupp Herrar


      11:30
    • 11:00

      Saleby/Trässberg/N.Härene Lila (hemma) P-08


      13:00
  • 14Sön
    • 10:00

      Järpås/Levene-Skogslund (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Lidköpings FK - Lag Blå P-10


      12:00
    • 11:00

      Mariestads BoIS FF Röd (hemma) F-11


      13:00
    • 16:00

      Guldkroken FK Svart (borta) F-12


      18:00
    • 17:00

      IFK Tidaholm (borta) Seniortrupp Damer


      19:00
    • 17:00

      Jung Kvänum/Edsvära N.Vånga (hemma) P-10


      19:00
    • 18:00

      Råda BK (hemma) F-09


      20:00
    • 18:00

      Fagersanna IF (borta) Seniortrupp Herrar


      20:00
  • 15Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:45

      Källby IF (borta) P-12


      19:45
    • 18:00

      IFK Värsås (borta) P-08


      20:00
    • 18:30

      Skövde AIK Rödvit (borta) P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:50

      Träning Seniortrupp Damer


      20:40
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Skultorps IF Svart (borta) P-10


      20:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:50

      Träning Seniortrupp Damer


      20:40
    • 19:00

      Syrianska FK Lidköping (borta) U18


      21:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
  • 18Tor
  • 19Fre
  • 20Lör
    • 10:00

      FC Corner (borta) P-09


      12:00
    • 11:30

      FC Corner (hemma) P-11


      13:30
    • 16:00

      IFK Mariestad (borta) U18


      18:00
  • 21Sön
    • 00:00

      Töreboda IK (borta) F-07/08


      02:00
    • 10:00

      Råda BK Vit (hemma) F-10


      12:00
    • 11:00

      IFK Mariestad Vit (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Gul (hemma) P-13


      12:00
    • 11:00

      Vinninga AIF Grön (borta) P-14


      13:00
    • 11:00

      Vinninga AIF Vit (borta) P-14


      13:00
    • 11:00

      Råda BK Svart (hemma) P-13


      12:00
    • 11:00

      Döma P13 P-10


      12:00
    • 11:00

      Döma P13 P-10


      12:00
    • 11:15

      IFK Falköping FF Svart (borta) P-13


      12:15
    • 12:00

      Sils IF (borta) P-08


      14:00
    • 13:00

      Skövde AIK Röd (borta) P-10


      15:00
    • 14:00

      Skoftebyns IF (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      Jung Kvänum/Edsvära N.Vånga (hemma) P-12


      16:00
    • 14:00

      Råda BK Grön (hemma) P-13


      15:00
    • 14:00

      Döma P13 P-10


      15:00
    • 14:00

      Domare P-12 7-manna P-09


      15:00
    • 15:30

      Råda BK Svart (hemma) F-13


      17:30
    • 15:30

      Råda BK Grön (hemma) F-13


      17:30
    • 16:00

      Vårgårda IK (hemma) F-10


      18:00
    • 17:00

      Vartofta SK (borta) Seniortrupp Damer


      20:00
    • 17:00

      Örslösa-Söne IK (borta) F-09


      19:00
    • 17:00

      Vara SK Svart (borta) P-12


      19:00
    • 18:00

      Hörnebo SK (borta) F-07/08


      20:00
    • 18:00

      Gullspångs IF (hemma) P-08


      20:00
  • 22Mån
    v.34
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:15

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:45

      Råda BK Grön (hemma) F-10


      19:45
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Essungaalliansen Vit (borta) F-10


      20:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning P-13


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:50

      Träning Seniortrupp Damer


      20:40
    • 19:00

      Träning U18


      20:30
  • 23Tis
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:45

      Skövde KIK Svart (hemma) F-11


      19:45
    • 18:00

      Träning U18


      19:30
    • 18:00

      BK Trix (hemma) F-12


      20:00
    • 18:00

      Domare P-12 7-manna P-09


      19:00
    • 18:00

      Match lag vit mot Falköping P-12


      19:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
    • 19:00

      Träning P-11


      20:30
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:45
    • 17:30

      Träning Seniortrupp Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Mariestads BoIS FF (hemma) F-10


      20:00
    • 18:00

      Lidköpings FK Svart (borta) P-13


      20:00
    • 18:00

      Lidköpings FK Röd (borta) P-13


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:50

      Träning Seniortrupp Damer


      20:40
    • 19:00

      Mariestads BoIS FF (hemma) F-07/08


      21:00
    • 19:00

      Tidaholms GoIF (hemma) U18


      21:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30
  • 25Tor
  • 26Fre
  • 27Lör
    • 09:30

      Tibro AIK FK Gul (borta) P-11


      11:30
    • 10:00

      Träning F-15


      11:00
    • 11:00

      Ulvåker/Väring Röd (hemma) P-08


      13:00
    • 13:00

      Halvorstorps IS (borta) Seniortrupp Herrar


      15:00
    • 13:30

      Tibro AIK FK (borta) P-08


      15:30
  • 28Sön
    • 11:00

      Götene IF Blå (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      IFK Falköping FF Vit (hemma) P-13


      13:00
    • 11:00

      Döma P13 P-10


      12:00
    • 12:30

      Råda BK Vit (borta) F-11


      14:30
    • 14:00

      Råda BK Gul (hemma) P-12


      16:00
    • 15:00

      Skövde KIK Svartvit (borta) F-13


      17:00
    • 15:00

      Skövde KIK Svart (borta) F-13


      17:00
    • 15:30

      Råda BK Grön (borta) P-11


      17:30
    • 15:30

      Råda BK Röd (borta) P-13


      17:30
    • 16:00

      Skoftebyns IF (hemma) P-07


      18:00
    • 17:00

      Vara SK Svart (borta) P-10


      19:00
    • 17:00

      Råda BK Vit (hemma) P-10


      19:00
    • 17:00

      Råda BK Grön (hemma) P-14


      19:00
    • 17:00

      Råda BK Gul (hemma) P-14


      19:00
    • 17:00

      Mariestads BoIS FF (borta) F-12


      19:00
    • 17:00

      Domare P-11


      18:00
    • 18:00

      Örslösa-Söne IK (hemma) F-09


      20:00
    • 19:00

      Falköpings KIK (hemma) F-07/08


      21:00
  • 29Mån
    v.35
  • 30Tis
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning F-12


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-14


      18:00
    • 17:20

      Träning F-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:45
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Örslösa-Söne IK (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-09


      20:00
    • 18:50

      Träning Seniortrupp Damer


      20:40
    • 19:00

      Stenstorps IF 9:9 (borta) F-07/08


      21:00
    • 19:00

      Bollflickor Dammatch F-09


      21:00
    • 19:00

      Träning P-10


      20:30