Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Skara FC F2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Skara FC F2015.
F2015
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Skriver detta inlägg med anledning av att det inte är någon som visat intresse för att hjälpa till som ledare under säsongen.
Laget behöver flera som kan tänka sig ställa upp och man får räkna med att hjälpa till att planera träningar och rodda kring laget.
Självklart hjälps vi åt.
Finns även ledarutbildningar att gå om man vill det.
Tanken är att träningarna ska dra igång om två veckor men som det ser ut nu så kommer det bli svårt om ingen anmäler sig snarast.
Vore väldigt tråkigt om vi inte kan ha ett lag på grund av ledarbrist.
Meddela någon av oss vid intresse så vi kan börja planera.
Med vänlig hälsning, Ledarna
| Träning | 5 maj, 17:00 |
| Träning | 7 maj, 18:30 |
| Sils IF (hemma) | 9 maj, 15:00 |
| Skövde AIK RödVit (borta) | 10 maj, 15:00 |
| Träning | 12 maj, 17:00 |
| 23 apr | Styrelsearbete 2026 |
| 22 apr | Extra Årsmöte |
| 21 apr | Klassfotbollen |
| 10 apr | Grundutbildning om föreningsliv |
| 8 apr | Rapport från Årsmötet |
Nu har vi fått in lite personer som kan hjälpa till i laget. Det är Evelinas storebror, Millis pappa och Leonas pappa. Jättebra men jag önskar att vi blir en eller två till då Millis pappa jobbar kväll varannan vecka och Evelinas bror spelar hockey. Kolla gärna också med mor och farföräldrar kanske finns det någon där som vill hjälpa till.
RapporteraRapportera