Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sätila SK Herrlag

Följ

Herrlag

Följ oss för uppdateringar
Följ
Sätila SK
Fotboll
Herrlag

Skriv i gästboken

Logga in för att skriva i gästboken

Gästbok

  • 10 jan 2010 inte bättre?

    2-2 i finalen mot förlust 2-3 förra året, inte bättre?

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2010 Gaisarn

    Det var ingen bättre insats heller,men lika bra.
    Bra gjort det med

    Rapportera

    Rapportera

  • 10 jan 2010 Stå för ditt ord!!!

    Ytterst tveksamt om Hyssna kan göra om Sätilas bedrift från Jan -09 där de kom 2:a efter en hedersam förlust mot Skene IF (2-3). 100 spänn på att HIF inte gör en bättre insats... Om detta inträffar finns pengar att hämta i ett omärkt kuvert på anslagstavlan vid Banken i Sätila.

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 Andreas

    Jag såg detta Berne. Sorgligt, men sant. Vi hade kunnat vinna hela skiten, men jag tycker ändå att vi skall vara nöjda över våra två sista matcher. Sedan gäller det att vara på tårna redan från början imorgon, så skall vi iaf gå vidare. Sedan får vi se hur långt det räcker. :) Det var väl en stor skräll att IFK G vann? Ligger de i femman?

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 Berne

    Bosna gick till final i AIF-cup helt otroligt.
    Där skulle vi ha varit, vi var ju det bästa laget i hela turneringen. Vi hade ju en jävla massa otur i första matchen mot dom.
    Ännu mer otroligt är att min modersklubb
    IFK Gislaved gick och vann hela skiten.

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 Andreas

    Christer: Någon måste ju lära Hyssnas backar (N Svensson och Anders Leifstedt undantaget) att tackas. -)
    Nejding: Det räknas inte att träna magen med mat och dryck och högerhanden... Kör du löprundor på stranden som du har lovat?

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 nejding

    gubbar hoppas ni ligger i med traningen, de gor jag iaf!

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 Johan M

    "Ligger" nu i hårdträning för en comeback, kör intervallträning i rulltrappan på flygplatsen. Jag behöver ingen utbildning för att lära HIF att glidtackla med dobbarna före.

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 Christer Carlsson

    Man brukar ju vara på hugget och med ett tränarpar som är fiskeexperter kanske det vore kul.
    Jag dröjer med min comeback, tycker att man knappt har hunnit vila ut ännu.....och det där med övergångersättning för Johan så utgår inte ens något utbildningsbidrag för han kan ju inget.

    Rapportera

    Rapportera

  • 8 jan 2010 Andreas

    Jag tänkte iaf att det skulle räcka till ett flak pilsner och två påsar chips. :)

    Rapportera

    Rapportera