Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sandhems IF Senior Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sandhems IF Senior Herrar.
Senior Herrar
Följ oss för uppdateringar
Det blev seger i den uppskjutna matchen igår med 5-1 (3-0).
Det var egentligen ingen snack om saken när den uppskjutna matchen från i lördags spelades igår.
Vi får 1-0 tidigt på hörna genom Fredrik och vi slappnar av någon efter målet. 2-0 målet (självmål men Pierre vill hävda att han hade gjort mål ;) ) dröjer därför till slutet på halvleken och vi hinner även få in ett 3-0 mål innan halvtidsvilan genom Fredrik återigen.
Andra halvlek är bara drygt 5 minuter gammal när Olof gör 4-0 och matchen är i princip över. Vi radar upp chanser men får inte in bollen. Det blir ett tröstmål av Folkabo i mitten av halvleken innan Harry gör sitt första mål i A-laget! Grattis Harry! :)
Matchen slutar 5-1 och det är skönt att vara tillbaka på vinnarspåret igen! Redan på fredag är det dags igen när vi åker till Stenstorp, en betydligt större utmaning än gårdagens match!
Träning | 18 sep, 18:30 |
Träning | 23 sep, 18:30 |
Träning | 25 sep, 18:30 |
Ungdomsavslutning | 28 sep, 11:00 |
Vretens BK (borta) | 28 sep, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera