Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Samuelsdals IF F-12 Innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Samuelsdals IF F-12 Innebandy.
F-12 Innebandy
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar!
Här kommer information om det vi vet så här långt vad gäller Mälarenergi cup i Västerås.
Cupen går av stapeln den 12-14/4. Vi har anmält 2 st lag och kommer att spela i kämpande klassen. Vi kommer att ha matcher lördag-söndag. Vi vet ännu inte matchschemat, det kommer de att gå ut med närmare cupen. Vi kommer ändå att sova över fredag-söndag och hoppas att alla tjejer sover med på den skola vi blir tilldelade. Det går naturligtvis också att åka mellan Falun-Västerås dagligen om man inte vill/kan sova kvar. Har man annat boende (släkt, bekanta, hotell, vandrarhem) så är det också naturligtvis okej. Vi hoppas iaf att tjejerna (och ledarna) kommer att kunna umgås så mycket så möjligt under cuphelgen. Det är ju ändå det som är halva upplevelsen, att umgås och ha kul tillsammans.
Vi har önskat att få två klassrum eftersom vi anmält två lag men vi har inget definitivt besked om det än.
Från er föräldrar önskar vi denna cup samma sak som när vi var i Örebro, dvs att ni är med och hjälper till med logistik och skjuts mellan hall och skola. Det går såklart att parat ihop sig och hjälpas åt, föräldrar emellan men vi ledare kommer inte att ha plats att ta med alla tjejerna samt matchpackning till matcherna.
En avgift per spelare kommer att tas ut för deltagande i cupen. Det kommer att vara samma summa som förra året, dvs 600kr.
Vill/behöver förälder sova med på skolan så vill vi att ni meddelar oss detta snarast. Det finns ett maxtak på 4 vuxna per klassrum men vi undersöker hur vi kan lösa det om vi blir fler än så.
Vi behöver veta om det är spelare som INTE kommer att sova på skolan utan sover annanstans, meddela också detta snarast.
Vi kommer att kalla till ett obligatoriskt föräldramöte i mars när vi har mer information att komma med.
Meddela ev annat boende eller om förälder ska sova på skolan till Emma på telefon: 070-2212378
Tack för att ni är med och bidrar till en superrolig upplevelse för alla tjejerna! Åka på cup äger!!
Hälsningar
Ledarna
| Fredagshäng | 21 aug, 16:30 |
| Fredagshäng | 28 aug, 16:30 |
| Fredagshäng | 4 sep, 16:30 |
| Göransssons cup 2026! | 2 okt |
Hej. Det kan vara bra att läsa detta igen 😀 nuvarande infon om cupen. Mer info kommer senare.
RapporteraRapportera