Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

November 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.44
  • 2Ons
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning Torsdag 17


      18:00
    • 17:45

      Träning P17


      19:00
    • 17:45

      Träning P19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
  • 4Fre
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Målvaktsträning F-10


      18:00
  • 5Lör
  • 6Sön
    • 15:00

      Träning P-12


      16:30
  • 7Mån
    v.45
    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:00

      Träning F-10


      20:15
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:30
    • 19:30

      Träning P17


      21:00
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 8Tis
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte inför budget Fotboll


      21:00
  • 9Ons
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:30
  • 10Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning Torsdag 17


      18:00
    • 17:45

      Träning P17


      19:00
    • 17:45

      Träning P19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Utvecklingssamtal herr Fotboll


      22:00
  • 11Fre
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning P19


      19:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
  • 12Lör
    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 10:00

      IF VP Uppsala (hemma) P-09


      11:30
    • 10:30

      Träning F-11


      12:00
    • 11:00

      IFK Uppsala (borta) P19


      13:00
    • 11:00

      Träning F-15


      12:00
    • 13:00

      Träning P-16


      14:00
    • 14:00

      Avslutning A-lag Herr


      19:00
    • 14:00

      Herr Fotboll


      21:00
    • 14:00

      Träning P-07 Futsal


      16:00
    • 14:00

      Träning F-16


      15:00
    • 16:15

      Vaksala SK (hemma) P-08


      17:45
  • 13Sön
    • 10:00

      Träningsmatch 9v9 P-10


      11:30
    • 10:00

      Vaksala SK (hemma) P-12


      11:30
    • 15:00

      Träning P-14


      16:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 18:00

      Vaksala SK (hemma) P17


      20:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
  • 14Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning F-12


      18:00
    • 16:30

      Öppen träning med IK Uppsala F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:00

      Träning A-lag Herr


      20:15
    • 19:00

      Träning F-10


      20:15
    • 19:30

      Träning P17


      21:00
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 20:30

      Träning A-lag Dam


      22:00
  • 15Tis
    • 19:00

      Budgetårsmöte Fotboll


      21:00
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning Torsdag 17


      18:00
    • 17:45

      Träning P17


      19:00
    • 17:45

      Träning P19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Utvecklingssamtal herr Fotboll


      22:00
  • 18Fre
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning P19


      19:00
  • 19Lör
    • 09:30

      Träning P-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 10:30

      Träning F-11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-15


      12:00
    • 13:00

      Träning P-16


      14:00
    • 14:00

      Träning P-07 Futsal


      16:00
    • 14:00

      Träning F-16


      15:00
    • 14:00

      Träning P-16


      15:00
  • 20Sön
    • Heldag

      Allianscupen - Intresseanmälan A-lag Dam

    • 14:45

      Kallelse till Träningsmatch borta mot Bälinge P-11


      18:00
    • 15:00

      Träning P-14


      16:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
  • 21Mån
    v.47
    • Heldag

      Allianscupen - Intresseanmälan A-lag Dam

    • 16:30

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning INSTÄLLD! F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Utvecklingssamtal herr Fotboll


      21:00
    • 19:00

      Träning F-10


      20:15
    • 19:00

      Träning A-lag Dam


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
  • 22Tis
  • 23Ons
    • Heldag

      Allianscupen - Intresseanmälan A-lag Dam

    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      AUF-CUP 2022 - Gruppspel A-lag Dam


      21:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
  • 24Tor
    • Heldag

      Allianscupen - Intresseanmälan A-lag Dam

    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning Torsdag 17


      18:00
    • 17:45

      Träning P17


      19:00
    • 17:45

      Träning P19


      19:00
      Valsätra KG
      Samlingsinformation: Valsätra KG
      Samlingstid: 17:30
    • 17:45

      Träning P19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
    • 18:20

      Unik FK 1 (hemma) A-lag Herr


      19:20
    • 19:40

      IK Apollon (borta) A-lag Herr


      20:40
    • 20:40

      Procyon BK (borta) A-lag Herr


      21:40
    • 21:40

      Bälinge IF (hemma) A-lag Herr


      22:40
    • 22:40

      Danmarks IF (borta) A-lag Herr


      23:40
  • 25Fre
    • Heldag

      Allianscupen - Intresseanmälan A-lag Dam

    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
  • 26Lör
    • Heldag

      Allianscupen - Intresseanmälan A-lag Dam

    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 10:00

      AUF-CUP 2022 - Slutspel A-lag Dam


      13:00
    • 10:30

      Träning F-11


      12:00
    • 11:00

      Träning F-15


      12:00
    • 13:00

      Träning P-16


      14:00
    • 13:00

      Sunnersta AIF 2 (hemma) A-lag Herr


      14:00
    • 14:00

      Träning P-07 Futsal


      16:00
    • 14:00

      Träning F-16


      15:00
    • 14:00

      Träning P-16


      15:00
    • 15:00

      Procyon BK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 16:15

      Gamla Upsala SK (hemma) P-08


      18:15
    • 16:30

      Gusk (hemma) A-lag Herr


      17:30
  • 27Sön
    • 15:00

      Träning P-14


      16:00
    • 15:00

      UNIK FK (hemma) P17


      17:00
    • 16:00

      Träning F-13


      17:00
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
    • 18:00

      Avslutning P17 Fotboll


      22:30
    • 19:00

      Avslutning P17


      22:00
  • 28Mån
    v.48
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
    • 18:00

      P2013 Fotboll


      20:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-13 P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00