Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sunnersta AIF

Följ

Sunnersta AIF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2022

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.39
    • 08:45

      Bortamatch mot Arlanda P-11


      11:15
    • 10:00

      IFK Uppsala Blå (hemma) P-10


      12:00
    • 10:00

      Bälinge IF F11/12 Svart (borta) F-11


      12:00
    • 10:00

      Håbo FF Vit (hemma) F-12


      11:30
    • 11:00

      Träningsmatch 11vs11 F-08


      13:00
    • 12:30

      Vaksala SK (borta) P-12


      14:00
    • 12:30

      FC Arlanda U13 Vit (hemma) P-09


      14:00
    • 13:15

      Fanna BK P17 (hemma) P-U17


      15:15
    • 14:00

      Sjumanna träningsmatcher mot GUSK P-13


      16:00
    • 14:30

      Frösunda SK (borta) A-lag Dam


      16:30
    • 15:00

      Enköpings SK UK F-09 (hemma) F-09


      17:00
    • 15:15

      Vaksala SK Svart (hemma) P-08


      17:15
  • 2Sön
    • 09:00

      Bortamatch mot UNIK P-11


      11:00
    • 09:00

      Träning Motion


      10:00
    • 09:30

      Match 7 mot 7 F-13


      11:15
    • 10:00

      Funbo IF P12 (hemma) P-12


      12:00
    • 10:00

      IK Nordia P12 2 (borta) P-12


      12:00
    • 10:00

      Unik FK P09 2 (hemma) P-09


      12:00
    • 12:00

      Sjumanna träningsmatch Vaksala P-13


      14:00
    • 12:00

      Flyttad match från lördagen mot VP F-11


      14:00
    • 13:30

      Danmarks IF F2010 (borta) F-10


      15:30
    • 14:00

      Brommapojkarna DFF (borta) P-U17


      16:00
    • 14:00

      Vaksala SK svart 2 (hemma) P-10


      16:00
    • 16:00

      Träning P-13


      17:00
  • 3Mån
    v.40
  • 4Tis
    • 16:00

      Målvaktsträning F-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-08


      19:00
    • 17:45

      Träning P-12


      19:00
    • 17:45

      Träning P-U17


      19:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 19:00

      Huvudstyrelse möte Fotboll


      21:00
    • 19:15

      Träning Träning tisdag kl 19


      20:30
    • 19:30

      Ledarträff P-12


      21:00
    • 19:30

      Håbo FF (hemma) P-U19


      21:30
    • 20:45

      Johannesbäck FF (borta) A-lag Herr


      22:30
  • 5Ons
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 16:30

      F10 Lagaktivitet Fotboll


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Fredag och fotbollstaktik F-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-U19


      19:00
    • 17:30

      Träning P-U17


      19:00
  • 8Lör
    • 08:00

      Parkcupen F-14


      15:00
    • 08:00

      Parkcupen P-13


      14:00
    • 10:00

      Danmarks IF P08 Vit (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Parkcupen F-10


      15:30
    • 10:40

      IFK Mariehamn (hemma) F-10


      11:40
    • 12:00

      Parkcupen P-14


      18:00
    • 12:00

      Storvreta IK (borta) F-10


      13:00
    • 12:00

      Träning F-08


      13:30
    • 13:20

      Vaksala SK F10/11 (hemma) F-10


      14:20
    • 14:00

      Sundbybergs IK (hemma) A-lag Herr


      16:00
    • 14:00

      Bollisar Saif A-lag P-08


      16:00
    • 15:00

      Okänt (hemma) F-10


      16:00
  • 9Sön
    • 09:00

      Stängning av Graneberg F-13


      12:00
    • 09:00

      Träning Motion


      10:00
    • 10:00

      Ledarmöte F10 Fotboll


      11:00
    • 12:40

      Parkcupen F-11


      18:00
    • 13:30

      Träningsmatch F-08


      15:30
    • 15:00

      Gefle IF FF (hemma) P-U17


      17:00
    • 15:00

      Föräldrarmöte och lagaktivitet F-13


      18:00
    • 15:00

      F13 Fotboll


      18:00
    • 19:00

      P10 Fotboll


      21:00
  • 10Mån
    v.41
  • 11Tis
  • 12Ons
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-U17


      18:45
    • 17:30

      Träning P-U19


      18:45
    • 17:45

      Träning P-12


      19:00
    • 18:00

      Mcdonaldscup P-08


      00:00
    • 19:30

      Enköpings SK FK U17 (hemma) P-U19


      21:30
    • 20:00

      Rinkeby United FC (borta) A-lag Herr


      22:00
  • 15Lör
    • Heldag

      Mcdonaldscup P-08

    • Heldag

      Intresseanmälan - Rosvalla cup F-09

    • 07:30

      GUSK-pokalen P-09


      19:00
    • 10:30

      Träning F-11


      12:00
    • 13:00

      P11 Fotboll


      16:00
    • 13:30

      Avslutning P-11


      20:30
  • 16Sön
    • 00:00

      Mcdonaldscup P-08


      18:00
    • Heldag

      Intresseanmälan - Rosvalla cup F-09

    • 09:00

      Träning Motion


      10:00
    • 10:00

      Träning P-12


      11:30
    • 14:00

      Turbo P-10


      16:00
    • 15:00

      Semifinal Upplandscupen A-lag Dam


      17:00
    • 15:30

      Lagaktivitet F-10


      17:30
    • 15:30

      Inlämning tröjor F-10


      15:45
  • 17Mån
    v.42
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
  • 21Fre
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning F-10


      18:00
    • 17:30

      Träning P-U17


      19:00
    • 17:30

      Träning P-U19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-12


      19:05
  • 22Lör
    • 00:00

      Levide IF (borta) A-lag Herr


      01:00
    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 10:00

      Uthämtning av lappar A-lag Dam


      00:00
    • 10:30

      Träning F-11


      12:00
  • 23Sön
  • 24Mån
    v.43
  • 25Tis
  • 26Ons
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning P-08


      17:45
    • 16:45

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning Torsdag 17


      18:00
    • 17:45

      Träning P-U17


      19:00
    • 17:45

      Träning P-U19


      19:00
    • 17:45

      Träning P-07


      19:00
  • 28Fre
    • 13:00

      Bejmyr Fotboll


      14:00
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 16:45

      Träning P-07


      18:00
    • 16:45

      Träning F-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Målvaktsträning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning P-12


      19:00
    • 19:15

      Unik FK (borta) P-U19


      21:15
  • 29Lör
  • 30Sön
    • 09:00

      Träning Motion


      10:00
    • 15:00

      Träning P-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-11


      16:30
    • 18:00

      Träning F-08


      19:00
  • 31Mån
    v.44