Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stallarholmens SK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stallarholmens SK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Skönt trotsallt igår att vi har marginalerna på våran sida för en gångs skull iår!
Vi får inte glömma att 3 pinnar är 3 pinnar!!
// the one and only speaker =)
Kul o se att ni e på g,va ju när alex#8 blev skadad ni börja vinnaB-), kör hårt,o peters ref e alltid kul o läsaB-)
Rapportera
En väl genomförd 1:a halvlek bäddade för segern idag mot BK Sport,,, vi sa i halvtid att vi skulle trycka in 3:an å då skulle vi knäcka dem . . Så blev det, 3-0 kom,,, men BK var inte knäckta alls,, SSK slappnade av medans BK spelade bra fotboll,,, sånär tappade vi matchen. . . 5-4 till slut.
Vi tar med oss att fokusen måste vara i 90 minuter, det är svårt att tända igen till om man tappat av på farten
. . Tisdag kör vi igen . . Moi
.
Tyvärr, Aspö Tiger, så kan inte jag göra någonting åt det! Det är endast Nisse på vårt kansli som kan fixa det! Skulle så gärna hjälpa till om jag kunde!
Ett tips: Ge fan i att sno spelare från oss under brinnande säsong!! Hahaha....
Vi har ringt styrelsen men det är semesterstängt! Peter, är övergångarna något du kan godkänna? Lycka till imorrn mot BK Sport! Kram från Aspö
Rapportera
Tänkte förvarna att det dyker upp en bollkalle på träningarna den här veckan, nu är semestern slut ;)
RapporteraEdin när skulle vi ta löptävlingen ? :)