Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Stallarholmens SK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Stallarholmens SK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Igår kväll kom Lucas hem från träningen och yrade om, truck, lastmaskin, bara det var gafflar, och om jag kunde fixa! Jag ställde givetvis frågan vad det gällde, och fick som vanligt svaret: Jag vet inte. Han svamlade något om 20000:-
Kan någon förklara för mig vad saken gäller!?
Annars kan jag ju inte veta om jag kan fixa!! :)
Och varför undrar du Janne om jag kommer på lördag?? :/
Han jag bytte med senast har inte tackat för hjälpen ännu!! :( Så det vetifan om man ställer upp något mera!? :/ Inte för honom i alla fall!
Fast, om någon bra kille frågar, så ställer man väl upp!! :) :)
Men snälla någon! Förklara vad lastmaskinen ska vara till!!!!
//Peter
Hello Boys!
Jag "fick" äran att luska lite i avslutnings-jippo/fest som preliminärt går av stapeln lördagen den 21/11.
Jag kommer klistra in 2st länkar till hemsidor som erbjuder paketerbjudanden. Jag vill att ni kikar på dessa och kommer med kommentarer.
1: http://www.strandpaintball.se/
2: http://www.morraro.se/paintball.html
De ligger en bit utanför strängnäs båda förslagen.
Fördelen med Strand är att det går bussar från och till barva handel och därifrån blir man hämtad med militärlastbil. (tidtabell finns på hemsidan). Då kan all/de som vill smutta på en/fler bira under dagen. Dessutom är banan belyst vilket kan vara bra då vi går mot mörkare tider.
Morrarö är lite billigare och lite närmre. Buss förbindelsen är dock sämre.
Mitt förslag är att vi tar bussen från Strängnäs stn 14:45 blir hämtade 15:02 i barva, avlossar ett par skott på varandra och tar bussen tillbaka från barva 18:16 till Stränkan 18:40. Drar och käkar på typ Bowlinghallen och korar Stallis bäste bowlare. Därefter hittar en lokal/lägenhet att avrunda kvällen i. (Alternativet ifall bowlingen ratas är att vi fixar/köper käk någonstans och käkar den i någons lokal/lya). Slagis vet jag är sugen på att stå för lägenhet... :)
Ventilera er här vad ni tycker eller om ni har något bättre förslag... Alla förslag är välkomna!
Peace out...
Jaha, Ni é klara! Grattis! Fan va kul att Ni spöade Portugal!
Men, skulle inte kvalmatcherna spelas 14 och 18 november?? :) :)
Ni är med på fifa Och vi är med på Vm. Lite roligare å vara me på riktigt än Låsas:)= :) :)
Efterlysning:
Finnar/Finnländare till Gula Gröna Supersköna - SSK!
Vi finns i alla fall med i spelet FIFA 10 och det gör ju inte Bosnien. Det måste ju bara betyda en sak? Eller? :) :)
Janne för fan, slå näven i bordet å säg att de e du som bestämer där hemma:)
2 Påskrifter igår på träningen:) Fredag kommer en till av en bosnier börjar bli kul:)
GULA GRÖNA SUPER SKÖNA SSK
Nice Dzeko! Sa du till dom att de ska höja värmen. Svinkallt sist när vi spelade cupen!
Vilar mina krämpor... Börjar bli gammal.
Jahopp då e första cupen bokad:)
Bk sports cupen den 6 dec är bokad)...
Mer blir det gubbar:)
Janne vart var du igår???
Janne! Om du lyckas med konststycket att få tag i en finne som kan spela fotboll! Då är jag helt övertygad om att det stämmer det där med Jesus och gå på vatten...
RapporteraKan du nämna en finsk fotbollsspelare som har lyckats i mannaminne?
Det är samma sak med hockeyn...... :) :) :)
//En som vet