Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Selånger SK Bandy Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Selånger SK Bandy Damer.
Damer
Följ oss för uppdateringar
Nu har vi fått mer info gällande Rättvik på lördag.
Vi åker med Söråker i en stor buss och de hämtar upp oss på Gärdet 06:20 alltså inte OK i Skönsberg som ni fick information om tidigare och vi beräknas vara framme i Rättvik kl 10:00. Det är 13 tjejer från Söråker och 7 från oss så vi kommer att dela i två lag (10 + 10).
Hemresan blir runt 16:00 och vi beräknas att vara hemma vid 20:30. Middagen är ännu inte klart hur vi löser men ev. köper vi något i Rättvik alt. någonstans på vägen och äter på bussen.
Packlista
- Frukost
- Underställ, gärna extra strumpor
- Uppvärmningskläder, skor
- Bandyutrustning
- Klubba, gärna en extra om man har
- Duschgrejor & handduk
- Kläder för hemresa
- Pengar till middag.
I tisdags gick vi ut med att bussen kostar 200 kr och nu har vi fått information att lunchen kostar 65 kr för spelare och 125 kr för vuxen så ni som har swishat för resan behöver swisha mig för lunchen. Ni som inte swishat behöver swisha mig imorgon då jag behöver swisha dem innan vi åker på lördag.
Tränare som åker från Selånger är Mattias och Johan... spelare är Smilla, Elsa, Cajsa, Thea, Emilia & June.
Det kommer att bli en rolig dag och vi som är hemma hejar på er.
Kör hårt.
Mvh
/Annelie
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera