Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Selånger SK Bandy Herr utveckling
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Selånger SK Bandy Herr utveckling.
Herr utveckling
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Eftersom planen för kommande säsong är att det lag som förra säsongen spelade div 2 och det som tidigare haft benämningen 09/10 kommer spela tillsammans i den nystaratade division 3-serien har vi nu slagit ihop lagen till en sida här på laget.se.
Imorgon måndag 4/8 kör barmarksträningen igång igen efters uppehållet. Som före uppehållet kör vi gemensam träning med herrlaget (A-laget) och nedan har ni utdrag från infotexten som skickats ut till dem.
"Måndag den 4 augusti drar vi igång igen och kör ett gemensamt löppass som vi sedan följer upp med på tisdagen. Torsdagen den 7 kör vi löpning igen.
Därefter siktar vi på tre gemensamma pass i veckan (mån- tis- och tordag) då det är dags att börja växla upp mot säsongen.
När isttider börja dyka upp återsåtr att se, men besked om det kommer så fort vi vet något.
Vi kör med samma tid som tidigare, 18.45 alla dagarna"
Vi utgår från Gärdehov om inget annat meddelats innan.
MVH
Andreas
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera