Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Samuelsdals IF P-13 Innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Samuelsdals IF P-13 Innebandy.
P-13 Innebandy
Följ oss för uppdateringar
Lördag den 2/4 är det dags för årets sista sammandragsspel. Det är vi som kommer att stå för arrangemanget i gruvrisskolan.
Om det finns några föräldrar som kan tänka sig att hjälpa till under dagen så skulle det vara till stor hjälp. Vi behöver hjälp med följande; sekretariatet, lättare städning efter sista matchen samt fikaförsäljning.
Om det är någon som även kan tänka sig att baka något så är det välkommet.
Sammandragsspelet beräknas hålla på från 09-15.
Om någon har möjlighet, meddela oss ledare vad ni vill hjälpa till med samt vilken tid som passar under dagen.
| Fredagshäng | 5 jun, 16:30 |
| Fredagshäng | 21 aug, 16:30 |
| Fredagshäng | 28 aug, 16:30 |
| Fredagshäng | 4 sep, 16:30 |
Jag säljer gärna fika. Kl 9-11 känns bra!
RapporteraRapportera
Jag kan baka!
RapporteraRapportera
Jag kan baka ! :)
RapporteraRapportera
Jag kan sitta i sekretariatet
RapporteraRapportera
Vi kan sitta i sekretariatet nån timme.
RapporteraRapportera
Stort tack 🙏 Vi kommer ut med mer information under veckan.
RapporteraRapportera
Skulle vara till stor hjälp om det finns några till som har möjlighet att kunna hjälpa till under lördagen. Det är sammanlagt sex matcher som skall spelas. Man behöver inte vara där hela dagen, har man bara möjlighet att medverka en kortare stund räcker det gott väl.
RapporteraTack,
Ledarna
Rapportera
Kul med sammandrag! Vi behöver hjälpas åt ALLIHOPA för att detta ska flyta på bra och för att ledarna ska kunna fokusera på spelarna och matcherna!
RapporteraVi behöver FYRA TILL som bakar (ca 30 bitar/bullar/chokladbollar som levereras på morgonen) och några som kan bemanna kiosken 11-13 och 13-15. Så har ni inte redan signat upp på någon syssla så gör det🙌!
Det blir en bra intäkt till laget!
Rapportera
Vi kan också baka något. Ska vi göra chokladbollar eller har vi nog med sådana på gång nu?
RapporteraRapportera
Vi kan baka muffins
RapporteraRapportera
Jag och Mattias kan byta av seket och ta passet efter lunch. Vilken tid vill ni ha oss där?
RapporteraRapportera
@Fredrik Rogström: Toppklass👌 matchen börjar 12:30. Dyk upp runt 12:20 så att ni hinner hämta kaffe👍
RapporteraRapportera
Jag kommer till 9 och sitter morgonpasset i sekretariatet
RapporteraRapportera
Kanon Niklas- chokladbollar blir kanon! Vi kommer med moccarutor eller liknande. På fikafronten behöver vi då TVÅ TILL som bakar + några som tar kioskpassen 11-13 och 13-15☕
RapporteraRapportera
@Martin Gustavsson: Super🙏
RapporteraRapportera
Vi kan göra chokladbollar. Hur många och stora ska de vara?
RapporteraRapportera
Martin, då teamar jag med dig i sekretariatet 9-12.15.👍
RapporteraFredrik och Mattias tar över ca 12.15-15.15 (om 1430 nu är sista matchen).
Då har vi check på den biten.✔
Rapportera
Jag kan fixa kolakakor om det känns gångbart. Ca 30 st.
RapporteraRapportera
Förstår jag det rätt att Martin och Jessica tar alla matcher i seket mellan 9:30-12:15
RapporteraFredrik och Mattias tar alla matcher mellan 12:15-15:15 (14:30 är sista matchen)?
Rapportera
Tobias, det var rätt. I efterhand tänker jag nu att 2 föräldrar till ställer upp, så passen blir lite kortare. Har vi två till frivilliga?
RapporteraPassen skulle kunna se ut så här:
9.15-11.15 Jessica & Martin
11.15-13.15 Här behövs två
13.15-15.15 Fredrik & Mattias
Rapportera
@Mattias W Ca 30 i alldeles lagom storlek skulle jag förespråka:) Det är alltid värt pengen att köpa hemmagjorda chokladbollar:) @Karin, kolakakor blir utmärkt! Då har vi CHECK på bakningen - snyggt!
RapporteraDet är ett gäng spelare som ska vara med som inte har föräldrar med någon syssla än. Det som är kvar att räcka upp handen på är kiosken 11-13, 13-15 och 2 pers i seket 11.15-13.15.
Rapportera
Jessica, det var lite min tanke också. Har vi någon till så vore det toppen. Jag kan även själv sitta där då vi kommer att vara fyra ledare från oss på plats.
RapporteraRapportera
För er som bakar, bra ändå att tänka till om storleken på bakverken. Ca 10-15 sek/läckerhet är kanske ett bra pris. Om bitarna är för stora eller små så kan det bli lite svårt att stå för prissättningen.
RapporteraMattias, vi får koordinera storleken på våra chokladbollar så att vi inte underminerar konkurrensen. ;)
Rapportera
Hej. Har missat denna tråd. Jag kan ställa upp och sitta I sekretariatet kl.11.15-13.15 om det behövs.
RapporteraRapportera
Tack Kristina🙏
RapporteraHär kommer ett schema för seket, återkom om det är någon tid som inte passar. Se till att vara på plats 10 minuter innan utsatt tid.
09:30: Samuelsdals IF - KFUM - Martin, Tränare
10:30: IBF Falun - Sundborn - Jessica, Martin
11:30: KFUM - IBF -Jessica, Kristina
12:30: Sundborn - Samuelsdal - Fredrik,
Mattias
13:30: Sundborn - KFUM - Fredrik, Mattias
14:30: IBF - Samuelsdal - Tränare, tränare
Rapportera
Grymt styrt! Kul för grabbarna att få runda av säsongen på hemmaplan med full uppbackning :).
RapporteraJag kommer vara kvar och kolla sista matchen oavsett så behövs hjälp då med seket så löser vi det.
Rapportera
Tyvärr har Oskar blivit förkyld så han kommer inte på sammanspelet idag. Är det någon annan som kan ta sekretariatet kl.11.30 istället för mig?
RapporteraRapportera
Jag kan sitta kvar till 1230
RapporteraRapportera
Ett jättestort tack till alla er föräldrar som gjort det möjligt för oss att arrangera säsongens sista sammandragsspel🙏
RapporteraRapportera
Tack själva!!
RapporteraRapportera
Jag och Tobias har nu sammanställt kostnaderna och intäkterna för gårdagens fikaförsäljning.
RapporteraDet blev en bra intäkt till lagkassan, 2002 sek!
Bra jobbat kioskpersonal, bagare, sek-ansvariga och ni andra som stöttade och fixade inför gårdagen! 👏
Rapportera