Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sundsvalls IBF F11-12 Södermalm
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sundsvalls IBF F11-12 Södermalm.
F11-12 Södermalm
Följ oss för uppdateringar
Hej!
På fredag håller vi i en match i Baldershallen kl 18:15.
Vi har gjort ett schema för vilka föräldrar som behöver hjälpa till med de olika uppgifter som finns när vi håller i match/sammandrag. Schemat hittar ni under dokument i mappen "Säsongen 23/24". Kan man inte sitt pass är man ansarig för att hitta någon att byta med.
Då det bara är en match kommer vi inte ha allt för stor kiosk igång, men alla pengar in är bra för laget. Vi önskar att få in 1 långpannekaka och några termosar med kaffe. Känner ni att ni kan stötta/sponsra med något av detta skriv nedan i kommentarfältet.
Då detta är en 5 mot 5 match i serie 4B så finns det en önskan om att vi ska livestreama matchen. Är det någon som skulle kunna tänka sig att ta på sig det ansvar för detta och filma med sin mobil vore det uppskattat.
| Träning | 29 maj, 17:00 |
| Arbete på Bogrundet | 2 jun, 17:30 |
| Träning | 4 jun, 17:00 |
Vi tar med en termos kaffe.
RapporteraRapportera
Jag är tränare för sonens ishockey och vi har träning 16-17 på fredag och frun är på julbord. Så jag kommer men blir kanske lite sen. Men det är ju fler som är kallade så det borde gå ändå.
RapporteraRapportera
Vi kan fixa en långpannekaka
RapporteraRapportera
Toppen, Patrik och Jenny!
RapporteraChristoffer, som det ser ut nu kommer sargen redan vara på plats när vi kommer. Så det ska inte vara något problem och är det något kan jag täcka dig tills du kommer.
Rapportera