Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Smedjebackens FK P-09/10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Smedjebackens FK P-09/10.
P-09/10
Följ oss för uppdateringarHej allihop. För alla som inte var på mötet så börjar vi träna på tisdag i barken arena kl 18.00-19.00. Vi har även tid på torsdag mellan 17 och 18.30.Ni kommer att få ett infoblad med er hem om hur vi tänkt med säsongen. mvh tränarna
Inga kommande aktiviteter
| 22 apr | Uppstart för ungdomslagen |
| 16 apr | Kansliet stängt |
| 8 apr | INTERSPORT |
| 17 mar | Sponsormatchen 2026 |
| 16 mar | Fritidskortet |
Mässan har blivit inställd så ni som skulle tjänstgöra på den är entledigade tills vidare. Vad gäller träningen så går vi efter vad folkhälsomyndigheten rekommenderar. Och dom tycker ju att barn och ungdomar ska fortsätta träna fotboll för att röra på sig. Men däremot känner man sig det minsta förkyld ska man hålla sig hemma för att inte utsätta andra för smitta. Men alla bestämmer själva hur dom vill göra. Men vi kommer i alla fall att träna tills och om det kommer andra rekomendationer. mvh tränarna
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraHur ser det ut med träning ikväll? Med tanke på allt som rapporteras om Corona
Med vänlig hälsning, Helena (Gustav H:s mamma)
Rapportera
Hej vi har ställt in tills vidare. Jag gjorde en sms grupp till alla föräldrar som vi fick numret av på mötetså jag skickade där och skulle lägga ut på sidan också. Men du kan välskicka ditt och Jockes nr till min mobil 0738946020 så lägger jag in era nr också.
RapporteraRapportera
Tack för snabbt svar Henrik, jag skickar över våra nr.
RapporteraTrist med allt detta som händer nu, vet att Gustav sett fram mot fotbollsstart, men bra ändå för att förhindra smitta. Vi får göra det vi kan. //Helena
Rapportera
Hej det har varit lite fram och tillbaka pga av Corona. Men vi kommer nu att träna utomhus på åkern på heros på måndagar och onsdagar 17-18.00. Klä er varmt. Vi har även startat en sms grupp i år så du kan skriva ett sms till mig 0738946020 så lägger jag in dig i gruppen.
RapporteraRapportera