Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rånäs 4 H
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rånäs 4 H.
Rånäs 4H
Följ oss för uppdateringar
Vilken härlig avslutning det blev, så roligt att så många kunde vara med och avsluta friidrottsåret på bästa sätt TILLSAMMANS. Alla våra träningsgrupper var med vilket gjorde det hela ännu roligare.
Den äldsta gruppen har flera träningar kvar på det här året, men de ville ju såklart vara med och fira julavslutningen tillsammans med alla Rånäsare :-)
Såklart vi skulle avsluta med lite rolig tävling, iform av en fem-kamp.
Grenarna som skulle genomföras var: Makaronirace, bygga torn, göra uppgifter, ärtpåsekastning och klä granen.
Vi tränare fick fullt upp med att hålla koll på grupperna, heja peppa och se till att alla hade roligt.
Så himla kul att se grupperna kämpa tillsammans stora som små.
Sen passade vi med att fota och filma alla Rånäs barn och ungdomar.
Så klart ville alla barn/ungdomar veta vilka grupper som vann de olika stationerna och så avslutade vi det hela med lite fika :-)
Nu tackar vi för den här säsongen och laddar för ett nytt friidrotts år 2020.
Välkomna tillbaka efter att skolorna börjat igen.
Mvh Tränarna
Bilder
Rånäs film
| 2009-2010 Träning | 24 maj, 15:00 |
| 2009-2010 Träning | 25 maj, 16:30 |
| 2017-2018 Träning | 25 maj, 18:00 |
| Styrelse Styrelsemöte | 25 maj, 18:00 |
| 2011-2012 Träning | 26 maj, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera