Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Notera följande datum när anmälan till seriespel 2016 öppnar och stänger:
Representationsserier Dam och Herr: 2 nov - 20 nov - anmält och klart.
Reservserier: 11 jan - 24 jan
7-manna Dam och Herr: 11 jan - 7 feb
Tjena grabbar!
Har en fundering inför kommande säsong. Skulle det finnas fördelar att spela i en 7 mannaserie med b-laget.
Jag var med flera matcher då vi inte kunde starta med 11 man säsongen som var. Vi kanske skulle slippa stress och hets sista minuten på så sätt. Dessutom skulle fler a-lagspelare prestera bättre i laget utan att vara för slitna.
Tja, Kan tyvärr inte vara med på inomhusturneringen. Är bortrest den helgen.
Rapportera
Jonas, pengarna finns på kontot. Gör en rykande färsk lista just nu.
1 Frasse 73 st.redovisade guider
2 Helen 25
3 König 20
4 Jompa 14
5 Ronny N. 13
6 Hampus 11
7 Jacky R. 10
8 Mats N. 8
Johannes 8
Jonas R. 8
11 NIKKI 7
Jocke E. 7
!3 Andreas CH. + Anthon + Jonny S. 6 vardera
16 LEO + ;M.Skogsmo 3 vardera
18 MIKE + Petter + Söderman + Lidas 4 vardera
22 Hugosson 3
23 E.Herlitz + H.Lindell 2 vardera.
TOTALT; 259 redovisade guider = BRA !!!
Snart dundrar Stenberg, Nordlund, Anki, Östlund, P.Wernbom in med ca 40 betalda. Många namn som inte är aktiva som ni ser,, så ni som är det, ÖS PÅ !!
Hej på er!
Jag kommer till masthuggshallen ikväll men blir 15 minuter sen då jag måste lämna min dotter hemmavid först.
Alltid bra med synpunkter, MEN jag har starka invändningar mot att anmäla ett SJU-mannalag.
RapporteraSkriver ned vad jag känner för det, lite huller om buller kanske ni tycker.
Vi - bl.a. Nikki 0ch jag, att köra TVÅ ggr/vecka innan seriestart, och under seriespel EN gång/vecka.
Fler kan deltaga på träningarna.
B-laget skall skötas av coach, spelprogram för A och B-lag finns på hemsidan, De som nöjer sig med B-lagspel, planerar ifall de kan/vill spela kommande match INTE SVÅRT TYCKER JAG.
Ingen lista på hemsidan att sätta upp sig för spel för att de inget annat har för sig den dagen/kvällen...
Ansvarsgrupper som Pushers har haft senaste åren tycker jag fungerat bra, finns ingen anledning att det inte skulle kunna funka att planera sin egna tid bättre. Man kan nästan alltid byta arbetstid om man är ute i god tid.
Medlemsavgiften skall betalas i TID, styrelsen tar upp detta kommande möte, mitt förslag är att den skall vara inne före första maj. Hör inte till ämnet kanske.