Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Var inne på gbg´s ff hemsida o tittade på "dagens matcher", där står ÄFF-PBK spelar kl 1800...men här står det 1900. Vad gäller?
Häls
Tommy
Om ngn har skjuts till påvelund imorrn vore det kanon. Pallar inte släpa matchdräkterna på spårvagnen.
Rapportera
Kan tyvärr inte vara med på b-lagsmatchen imorgon, ska ha släkten här på kalas.
Rapportera
Jaha, lite sömnig så här dags men tänkte ändå meddela att jag är med i ena laget då vi möter dom yngre förmågorna till hösten.
Hörde för övrigt att det var två olika lag som spelade 1:a resp 2.a halvlek senast. Tydligen så orkade inte det ena laget.
Hänger troligtvis med på fredags-puben (om man får) argo får bli en aptitretare, lycka till!
Hänger rt
Ni som inte vet om det, så är det så att kämpen nummer ETT i Pushers fyller 30 år nu på lö.30/8. ETT JÄTTESTORT GRATTIS från mig Frasse.
Rapportera
Bra initiativ Nikki. Jag med ett antal oldboys ställer upp, - eller hur König Nordlund, Stenberg m.fl.
Rapportera
Spelarrådet har bestämt att efter matchen mot Argo nästa fredag blir det "öl på Hugget". Ställ alltså bilen och se till att eventuella barnvakter kan stanna lite längre. Behöver det nämnas att allt utom seger nästa match är oförlåtligt!! OBS! Även de som ej spelar matchen skall komma, först och supporta på Majvallen, och sedan med till puben!!
Rapportera
Det är ändrat till 18:00 nu Tommy, tack!
RapporteraHelt ärligt vet jag inte vem som ¨har lagt in matchtiderna på sidan, inte är det jag iaf.