Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Ja verkligen många saker att glädjas åt idag. Lyndon gör mål och börjar komma in i spelet bra. Johannes tog en "time-out" och kom in i andra halvlek och visade upp det som vi älskar att se. Alla kämpar och står upp bra. Mål av Jocke E, Jompa, Jonas R och Lyndon.
Rapportera
Pushers B-Styrsö B 4-2 (1-1)
Gott jobb, god stämning, en rejäl svacka mellan 20-45 min och sedan trampade vi loss i andra halvlek då vi under loppet av 15(?) minuter "dödar" matchen med tre snygga mål. Kul.
Från FCF-bloggens topp 50
PLATS 16
Jompa, Pushers BK
Spring, spring, spring Jompa kan man höra på Pushers matcher. Gör mycket mål och visar alltid inställning matcherna igenom. Bränner dock för mycket lägen för att platsa på tio i topp listan. Mycket nyttig för Pushers och kanske den enskilt största anledningen till att Pushers ligger i mitten av tabellen.
Frasse
Löser inte matchen idag då halsen säger ifrån.
Lycka till Gubbar!!
Om du nu har den mailen du har Frasse undrar jag varför jag inte får svar trots två skickade mail...
Mvh
Frasse - skall göra mitt yttersta för att lösa det imorgon...just nu 50/50. Dock blir isåfall måndagens träning lidande för detta.
Rapportera
Petter, TOPPILITOPPBRA!!!!
Om en timma styr jag kossan mot morgondagens motståndares grannö, nämligen Donsö.
Hur "mökke" kräftor och brännvin som helst!!..
För något år sedan hade PUSHERS en B-lagsmatch ute mot Styrsö efter en sådan tillställning. Det var 31 grader och molnfri himmel kl.12.00 då matchen skulle gå av stapeln. Tilltänkta anfallare var Ian och jag, då 106 år tillsammans..
Kan säga att det gick inte så bra...
Ian hade fortfarande höga tankar om sig själv, fastän han inte spelat boll på 7-8 år,
på färjan hem så lutade sig Ian fram över bordet och sa det klassiska
"EN HAR TAPPAT BRA MÖKKE"....
Tränar inte i morgon. Väljer cykling t.o.r. AZ och sedan Liverpool-Aston Villa kl 21.
Rapportera