Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Jag är med imorgon förutsatt att jag kan åka från södra guldheden med någon.
Rapportera
Strålande initiativ!! Jag är med! Är det någon som skall mot Ale med bil och har plats över så aspirerar jag på en sådan.
Rapportera
Är gärna med imon på lite racketsporter, behöver dock samååka med någon ut dit, någon som har plats över och kör från lunden/kärralund?
Rapportera
Snö, snö och åter snö. Vi flyttar morgondagens träning till Alelyckans sportcenter. Det innebär att det blir pingis, badminton och squash.
19:00 är det samling därute och 19:30 kör vi igång en liten turnering där ute som avslutas 21:00.
Kostnad: 150 per person ur egen ficka.(då ingår att vi fritt får låna racketar och bollar till alla sporter). Väldigt bra om ni kan meddela om ni skall vara med snarast så att vi inte har massa bokade banor som vi inte använder.
Blir vi 10-12 gubbar? Vilka kan köra? Hjälp till att arrangera detta så är ni underbara.
Bta träning igår. 12 personer är årsbästa. På tisdag kör vi nästa träningspass. Håll koll här på hemsidan för mer info.
När kommer Roger, Mackan, Raman, Jonas R, Christian mfl ner??? Match nästa lördag, de som tränar spelar.
Kan inte imorn tyvärr men utmanar gärna vem som helst på badminton en annan gång!
Rapportera