Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Mitt GFF R-Klass 3C-tips:
1. Skogen
2. Pushers
3. Masthugget
4. Kungsladugård
5. Utsikten C
6. Älvsborg C
7. Argo
8. Önnered
9. Järnbrott
Allsvenska skytteligasegern delas mellan Tobias Hysén och Rasmus Jönsson som båda hinner med 14 mål innan de säljs till Lens, Frankrike, respektvie Heerenveen, Holland, under sommarens transferfönster.
Tärningen är kastad!
Mitt Superettatips:
1. Hammarby
2. GIF Sundsvall
---------------------------------
3. Örgryte
---------------------------------
4. Assyriska FF
5. LANDSKRONA BOIS
6. Syrianska FC
7. IFK Norrköping
8. Jönköpings Södra IF
9. Degerfors IF
10. Östers IF
11. Ljungskile SK
12. Väsby United
--------------------------------------
13. Falkenbergs FF
14. FC Trollhättan
--------------------------------------
15. Ängelholms FF
16. IK Brage
Mitt allsvenska tips:
1. IFK Göteborg
----------------------------------
2. Malmö FF
3. HELSINGBORGS IF
4. IF Elfsborg
5. AIK
6. Kalmar
7. Häcken
8. Djurgården
9. Örebro
10. Gefle
11. Halmstad
12. Trelleborg
13. Gais
-----------------------------------
14. Mjällby
-----------------------------------
15. Brommapojkarna
16. Åtvidaberg
Jag tittar ned med övergångshandlingar till de som bestämt sig. Är det någon mer än unge herr Palmquist ?
Bra kämpat i lördags, hur är det med Erik A. undrar ordföranden.
Tisdag 9 mars är det träning kl 20.00 på Heden 4. På fredag 12 mars spelar vi träningsmatch mot Styrsö på Heden kl 20.00. Laget tas ut efter morgondagens träning. Det är alltså ingen träning på torsdag.
Rapportera
känshelt = kännns helt
noginte: bör särskrivas
"tar han om" = "tar hand om" (kan på båda sidor om likamedtecknet dock uppfattas som lite fräckt)
Tack för att jag fick vara med i går. Kroppen känshelt okej i dag på morgonen faktiskt. Så det var noginte sista gången jag försökte springa ifrån min ålder. (Hot eller löfte?)
Kul att träffa de nya och unga. Tror Pierre, Per och Stefan kan tillföra en hel del. Nu gäller det att vi tar han om dem för i övrigt ser det väl lite skralt ut på nyförvärvsfronten?
Stenberg och jag har preliminärt sagt att torsdagen 18 mars blir premiär för "di gamle" vad gäller utomhusträning. Ambitionen är att samla ihop ett gäng gubbar och delta på de övningar som vi orkar med, men att ha rätten att kliva åt sidan och köra lite tvåmål perifert om orken tryter. Ok, Coach?
Forza HIF!
Mitt GFF Div 6C-tips:
Rapportera1. Skogen
2. Björkåsen
3. PUSHERS BK
4. Majorna
5. Masthugget
6. Kungsladugård
7. FC Fiskebäck
8. Guldringen
9. Argo
10.lVrångö
11. Öset
12. Önnered