Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Arash, innebandygummor är inte att leka med. Bättre med innebandygubbar som i Pushers som säljer som smör...
Rapportera
Hur fort vill ni att man ska rapportera in Enjoy-försäljningen? Jag har sålt 3 st, trodde jag hade chans på 20-30 st nästa vecka men det är en jävla innebandygumma som stulit alla mina kunder.
Rapportera
Instämmer - bra och snabbt jobbat, Nikki!
De kortärmade italienska blir väl perfekta för innecuperna - Mackan har både tvättat och strukit dom.
Träningsmatcher inbokade i vår:
26 feb kl 12.00 mot Lövet/Johanneberg
5 alt 6 mars Västra cupen mot SG97
12 mars 14.00 mot BK St Jakob
19 mars kl 14.00 mot Lokomotiv
27 mars kl 12.30 mot Olskroken.
Rita in detta i kalendern hemma!!
Taffi, du tillhör PUSHERS framtid med bl.a. Tobbe, men det är viktigt att följa det vi bestämt, och du vet ju att det är inte under de senaste tre månanderna som det gäller. INNAN JUNI ut skulle medlemsavgiften vara betald. Vissa var sena, men gjort rätt för sig.
För övrigt vet jag inget om din olycka, mer än gärna får du höra av dig ang. den.
KRYA på Dig Taffi, så siktar du in dig på kommande säsong. Hej från Frasse.
Jag vet att denna ursäkt inte täcker för att jag inte betalat innan men min olycka har gjort att jag inte varit särskilt närvarande med omvärlden utan bara ett sjukhus, och därför inte liggande och tänkandes på någon medlemsavgift... Jag är nu pank och kan inte arbeta men väntar in min försäkring... Jag ska betala, lugn. Hoppas klubben klarar sig.
Ciao
Som mångårig medlem i Pushers BK kan jag inte se någon anledning att låta Tobbe och Taffi vara icke-betalande medlemmar i föreningen. Det måste få någon konsekvens att helt ignorera medlemsreglerna, d.v.s. obetald medlemsavgift medför uteslutning ur klubben. Vi tappar ju all trovärdighet annars.
Rapportera
ALLTID bra att redovisa så snabbt som möjligt
RapporteraNu på söndagsträningen passar det UTMÄRKT!!