Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite BF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite BF.
Pite BF
Följ oss för uppdateringar
Hej jag skulle vilja veta vilka som kan åka till Kiruna och spela 2 matcher den 4/3 så vi vet om vi får ihop något lag eller om vi måste lämna WO.
/Veronica E
Laget mot sif lördag kl 12.00.
Tony s,Ulf p,Ronny,Filip,Martin,hans L, Lars s, hans J, Lars L
Ändrad träning torsdag 16/2
4 banor från kl 19,00 pga företagsbokning samt 4 banor till på PBK profilen från 19,30 för dom som vill lira på den.
// Micke
Micke
Som ni ser under nyheter så är det rätt tid utsatt, jag har tagit bort alla match dokument från denna sida och hänvisar i fortsättningen till Swebowl och bits.
Rapportera
bara så det inte uppstår förväxlingar.
i vår mapp här på hemsidan har matchen pite bf-skellefteå if 10,00 som matchstart,men enligt bits är det 12,00 som gäller.
känns som att vi utgår från bitsen om inte annat sägs.
mvh//Tony
Eran träning på torsdag den 16/2 med ordinarie tid kl 18, är flyttad till kl 19.
//CW
F-laget till lördag 18/2 i Kiruna Dan J, Robert A, Mattias J, Malin E, Caroline J, Niklas J, Emma P, Jenny S och en till. Samling får Robban bestämma.
Rapportera
Div 2 norra Norrland.
Då var matcherna mot Boden Cometen ansökta om flyttning från 1 april och 9 april till den 2 april kl 10 00 och 12 00 hemma i Piteå hallen inskickat, bara invänta om det går igenom med SVBF då.
F-laget till på söndag samling klockan 13.30 för hemma match. Jimmy St, Robert A, Jenny S, Ulrika I, Martin H, Filip A, Emma P, Linus A och Carro.
Rapportera