Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pite BF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pite BF.
Pite BF
Följ oss för uppdateringar
Eftersom vi haft samma medlemsavgift i hur många år som helst, så kom ihåg att den nya är 1500 kr för de stora och 750 för de små.
Rapportera
Efter koll med några ovissa så ser truppen ut som följande för nästa säsong hittills. Ser ni något som inte stämmer så hör av er.
Måndag 20 00 - 21 30
Tors 19 30 - 21 00
1 Anders Marklund Li
2 Dan Johansson Li
3 Emma Pettersson Li
4 Erik Synnergård Li
5 Filip Axheim Li
6 Hans Johansson Li
7 Hans Larsson Li
8 Hans Björkman Li
9 Jenny Sundberg Li
10 Jimmy Stenvall Li
11 Kjell Axelsson Li
12 Lars Lundqvist Li
13 Lars Sandberg Li
14 Lars Stenvall Li
15 Linus Aldrin Li
16 Magnus Johansson Li
17 Mattias Johansson Li
18 Niklas Johansson Li
19 Robert Andersson Li
20 Ronny Pettersson Li
21 Sebastian Andersson Li
22 Tony Sandberg Li
23 Tony Jonsson Li
24 Ulf Pettersson Li
25 Ulrika Iversen Li
26 Veronica Eriksson Li
God morgon, Har kollat med Anders M och han fortsätter med licens även nästa säsong, har även mailat Magnus J hur han vill ha det nästa säsong, jag kommer att börja ta bort vissa spelare som avsagt sig medlemskap och licens så fort det går på SVBF. Är även ikapp med ekonomin och bokföringen för nästa säsong. När ska vi börja ta in de nya medlemsavgifterna, har någon annan i styrelsen förslag på detta?.
Ha en härlig midsommar alla där ute i kylan.
Glad midsommar alla pbf:are 🌞
Fram till 15 augusti kl 19 får ni en ny chans att nominera ny ordförande. Då har vi ett extra årsmöte. Hoppas på bättre uppslutning då. Vi var 9 stycken på årsmötet i onsdags.
Dagordningen för detta möte kommer senare. Till dess: önskas ni en trevlig sommar
// Ulrika Iversen
Nu kära medlemmar närmar sig årsmötet med stormsteg...fortfarande en massa poster som skall tillsättas...skulle galet uppskattas om ni eller någon ni tycker skulle lämpas på nån av posterna hör av er,antingen till mig,Pettsson eller nån i styrelsen.
Platserna det gäller:
-Ordförande för 2 år
- kassör för 2 år(Har Hasse lovat ta om ingen annan ställer upp...hedransvärt dunderstor tummen upp,guld värt)
-ledamot för 2 år-Lasse Sandberg
-Utfyllnadsval av1 ledamot för 1 år.
- 2 revisorer för 1 år.
-2 ledamöter i valberedningen för 1 år. Varav 1 utses till ordförande.
-Utfyllnadsval av festkommitté för 1 år.
-Utfyllnadsval 1 uk för F-laget för 1 år
//Tony
Då har jag avregistrerat Benjamin W och Jonathan S av licensen för nästa säsong. Hoppas nu att det INTE blir någon fler
Rapportera