Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar

Följ

A-lag Herrar

Följ oss för uppdateringar
Följ

Skriv i gästboken

1000 tecken kvar

Gästbok

  • 14 aug 2009 Petter

    Mycket fint ref av Jonas R. Tar även tillfället i akt och tackar för poängen.. Hoppas på fler gubbar nästa träning. Är inte helt ok i mitt lår, men ska kurera mig i helgen nu.
    Ha det bra allesammans!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Frasse

    Jonas Román, jag passar..

    Jonas F. mer än välkommen!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Jonas Fransson

    Hej på er.
    Har läst ditt referat Jonas och tyckte det var bra.

    Sa ju tidigt i våras att det kunde bli comeback på planen för min del men har svårt att få till tid de kvällar jag vill.Är låst till varannan vecka för barnen skull.Tränar på annat under tiden men nu känns det som "elfte timmen" att försöka komma igång med fotboll.
    Så ni vet att viss längtan tillbaka finns,tro det eller ej.

    ha det gott

    Fransson

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Jonas R

    En sak till, Frasse: hur stor del av Göteborgs/Sveriges/Europas/Världens befolkning skulle du kalla Pushersspelare? Och hur många år har de varit det? Dela gärna upp det på följande åldersklasser: 1 år, 1-5, 6-10, 11-15, 16-20, 21-25, 26-27 och EXAKT 28. Vad jag förstår gäller att: "en gång Pushersspelare - alltid pushersspelare".

    Taxam för statistik.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Jonas R

    Och Jompa.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Jonas R

    Tack, Leif!

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Frasse

    Jonas, nu får du min uppmärksamhet och beröm Du får gärna fortsätta att skriva.

    Peter, BRA med RENTVÄTTADE västar.

    Dock är Jocke Borén fortfarande en PUSHERS spelare med förhoppning om en snar come-back,liksom att Adam bör återkomma till oss.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Jompa

    Ok, Jonas. Givetvis skall gammal man strykas medhårs. Jag läste och log.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Jonas R

    Surt sa räven om rönnbären, men det skulle vara kul om man får någon som helst respons när man skrivit ett referat. Annars gör jag det inte nå mer.

    Hilsen
    Jonas "Gratis är gott men kostar på" R.

    Rapportera

    Rapportera

  • 14 aug 2009 Peter S

    Tre man från a-laget i onsdags tränade igår. Med hjälp av ett par Azalea-juniorer och ex-Pushersspelarna Borén och Adam blev vi tio man som kunde lira småmål i 45 minuter.
    En borttappad matchboll återfanns och svettstinkande västar är tvättade.

    Rapportera

    Rapportera