Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Annonsera för utgång efter ARGO-matchen, så får ni FULLT lag omgående.
Nu vet ju ALLA hur roligt det är att träffas utanför fotbollen!!
For your information
Har bytt ut fliken Internmatchen till en ny flik som heter Inomhusfotboll.
Pushers-Argo sista tävlingsmatchen för B-laget.
Fredag 29 okt på heden 2 kl 18.30.
samling 17.30
Jag vill spela såklart:
Nikki
Jag kan tyvärr inte:
11 man smög igång inomhussäsongen igår. Gamla laget (Nikki, Lundberg, Jompa, Forslund, Stenberg & Vojkan) slog det unga gardet med Lyndon, Landhage, Olof, Finn & Lunkan) med 14-13 efter att Forslund avgjort den 6X 10 min långa matchen med en slängnick i sudden death.
RapporteraJag missar träningen ikväll. Kan inte delta på match och träning nästa vecka heller.
RapporteraKom precis hem från en vecka på sjukan efter en olycka & en operation, är sängliggandes i två veckor framöver så kan alltså inte medverka på några träningar på ett tag. Hoppas intermatchen och middagen var lika rolig utan mig. På återseende! :)
Rapportera
John! Masthuggets innecup spelas andra söndagen i december. Vi är inbjudna. Fler lag den här gången i två gruppspel i Valhallas A- och B-hallar.
RapporteraOrkar pojkarna med både den och Hönöcupen så tätt inpå? Jag försöker fixa ytterligare en inneboll så vi har två nästa söndag. Lundberg vill ju gärna skjuta högt och med nytt korsband kan han säkert få till träffen. Dessutom ska västarna kännas lite fräschare än igår. Vi ses!