Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Pushers BK A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Pushers BK A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringarJompa: Kan du skriva in mig som nyförvärv 2012? Jag slutade över vintern och börjar förhoppningsvis vid första B-lagsmatchen. Känner på mig att 2012 är Pushers år!
Rapportera
Härligt att de är klara.
Gäller bara att få övertyga Rasmus, John och ett par till.
Hur är det med Erik Karlsson ?
13 man på årets kallaste träning. Hampus, Erik, Eric A, Finn, Viktor, Daniel, Olof, Andreas Ch, Nikki, Joakim Bos, Kevin, William (årsdebut) samt Rasmus (ny). Eric fick pris.
I övrigt kan jag berätta att Ole nu skrivit på för oss samt att Kevin blir spelklar snart. Övriga övergångar kommer att hanteras under kommande veckor.
Coach - Landade just i Gbg vilket innebär att jag kommer ner och tränar ikväll. Kommer troligtvis även att träna på tisdag.
Rapportera
Jag kan tyvärr inte träna ikväll, är på väg in i dom djupaste av småländska skogar för att fira min mor och syster på sina födelsedagar...
Ses på tisdag!
Coach Jonas Ledsen, men hälen är inte allright ännu. Vill inte chansa i onödan. Hoppas vara tillbaka i träning på tisdag.
Ha en trevlig kväll!
Coach - övriga nyförvärv är "vanliga" övergångar, dvs att de tillhör en annan förening och skall skötas på sedvanligt sätt utan svarta pengar och mutor. Detta är Frasses bord.
Rapportera