Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nosaby IF PF-2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nosaby IF PF-2015.
PF-2015
Följ oss för uppdateringar
Hej. Bra kämpat idag av alla ni 25 som trotsade kylan på dagens träning.
Vi har beslutat att till nästa år göra som de flesta andra lagen, alltså släppa grillansvaret på EKO till någon av er föräldrar.
Detta främst för att vi ska kunna fokusera på att planera träningar och rodda med matcher och liknande.
Vad innebär då att vara Grillansvarig åt oss Nosaby P-2015?
* Jo det innebär att man i början på året sätter ihop ett schema för våra grillhelger. (Vi hjälper er med att ge er en lista på alla spelare samt telefonnummer).
* Det innebär också att om man har förhinder eller frågor gällande sin tilldelade grilltid så är det dig man kontaktar.
* Samt att ni början av veckan då vi ska grilla skickar en SMS-påminnelse till de som ska grilla.
Det är 4 grillhelger som vi ska bemanna under 2024.
Vi vore väldigt tacksamma om någon av er vill å ta er detta uppdrag, vi hjälper ju er givetvis om några frågor uppkommer under året :)
Intresserad eller har du frågor?
Hör av dig till: Simon 0706689685
Mvh Ledarna
Träning | 4 jun, 17:30 |
Tollarps IF blå (hemma) | 7 jun, 10:00 |
Kiaby IF (borta) | 8 jun, 11:00 |
Träning | 9 jun, 17:30 |
Wä IF svart (hemma) | 11 jun, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera