Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om PBK Kristianstad
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från PBK Kristianstad.
PBK Kristianstad
Följ oss för uppdateringar
Vi är fyra som bokat banorna 5-6 på tisdag den 28 juli kl. 11 i Åhus.
Kom fler med och träna
Ja som ni kanske sett så har vi en annons idag 24/7 i bladet
som ersätter sommarbrevet.
Bowlinghallen öppnar inte på några veckor än.
Första träningsmatchen är redan onsdagen 12/8, lager kommer i huvudsak bestå denna gången av spelare som hållit igång hela sommaren.
Men starta upp träningen den 10/8, Stefan satte upp teckningslistor sista veckan innan han stängde för sommaren så kolla först om där finns platser.
Roligt att se dig igen i gästboken Kjell
vi kommer att annonsera i bladet på fredag
Och en notis här på hemsidan
visst det är egen bokning som gäller hela aug ut
Hej på Er alla i sommarvärmen?
Stefan har nu satt upp teckningslistor fram till det att han stänger för sommaren, märk då att mellan 15-26/6 har han bara öppet 1 timme för allmänheten resterande är till C4-lägret, så först till kvarn!
Arrangören får väl i så fall skicka över resultaten till den ansvarige för hemsidan, vi har inga uppgifter på detta eftersom det är utanför vårt område
Rapportera
Lycka till!
De som medverkar i finalspelet på Pensionärsligan
i dag!
OBS! Det är klubbens röda tröja som gäller
när vi spelar i Åhus, den 5 juni
Jörgen/Lasse
Annonsen finns på sidan B19 del 2 längst ner på sidan i vänster hörn
Rapportera