Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om P18 IK F-11/12
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från P18 IK F-11/12.
F-11/12
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar till flickorna i P18 IKs lag F-11/12!
Nu har vi fått besked från föreningen att vi behöver bemanna parkeringen vid Blå Lagunen vecka 27. För att lyckas göra en plan som passar er alla så vill vi att ni snarast kommenterar vilken vecka och dagar ni har möjlighet att ställa upp.
Skriv barnets namn, vecka och dagar i kommentarerna. Skriv upp de pass då ni har möjlighet att jobba. Ingen kommer behöva ta mer än ett pass per barn. Utifrån dessa önskemål försöker vi få ihop ett bemanningsschema.
Är det så att det funkar att ni kan vara två vuxna från en familj är det ännu bättre.
Skriv då +1.
Exempel: Barnets namn, måndag, tisdag och onsdag +1
Eftersom det kommer behövas 4 vuxna per pass är det viktigt att så många som möjligt kan ställa upp och bemanna så att vi kan få detta att fungera. Vi behöver era svar senast onsdag 1 juni.
Detta kanske inte är den aktivitet man allra helst gör en sommardag men det blir många fina slantar till laget. Pengar som vi alla kommer ha nytta av framöver, tjejerna som får göra roligheter, men också för oss föräldrar som slipper plåga släkt, vänner och arbetskamrater med en massa försäljning.
Med vänliga hälsningar från föräldragruppen Andrea och Sara
Inga kommande aktiviteter
Alma Magnusson 10 juli
RapporteraRapportera
Sofie Bryntse 4 juli
RapporteraRapportera
Inez Rase v 27 Kan tyvärr 0 dagar. Bortresta.
RapporteraRapportera
Annika af Geijerstam Söndag 10juli
RapporteraRapportera
Hedda Sander 4 juli eller 5 juli +1
RapporteraRapportera
Alice Mattsson 9-10 juli
RapporteraRapportera
Signe Boberg söndag 10 juli
RapporteraRapportera
Hej, 6 el. 7 juli är bäst för mig, Francisca och Cordelias mamma. Jag kan flagga redan nu för att jag skulle behöva åka med nån från och tillbaka till Visby eftersom jag inte har körkort. Mvh Linda
RapporteraRapportera
Saga Muttoni. Vi kan tyvärr inte bemanna parkeringen v.27 som det är nu. Återkommer om jag kan ta ledigt samt få barnvakt eller om det ändrar sig och att pappa Emil kan vara på Gotland något den veckan.
RapporteraRapportera
Hello Elsa-Flos föräldrar kan inte någonting under vecka 27 tyvärr!
RapporteraRapportera
Hej, Francisca och Cordelias mamma. Jag har fått nya arbetsuppgifter och behöver därför ändra dag som jag kan vara parkeringsvakt. Jag kan fredag 8 juli, lördag 9 juli, söndag 10 juli. Jag behöver samåka med någon från Visby. Mvh Linda
RapporteraRapportera
Milly Ansén, 5 eller 6 juli.
RapporteraRapportera
Inez L kan 4,5 el 6 juli 2 vuxna o Inez
RapporteraRapportera
Vi saknar fortfarande svar från några flickors föräldrar om vilka dagar som ni kan jobba. Behöver få svar snarast så vi kan göra klart schemat. Tack på förhand/ Andrea och Sara
RapporteraRapportera