Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om P18 IK A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från P18 IK A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
DM-semifinal
I morgon onsdag 15/5 är det dags för DM-semi, vi kommer att möta Stenkyrka IF på Gullbjerge IP i Stenkyrka.
Vi kommer möta ett Stenkyrka som i år spelar Div. 3 i Stockholm, Stenkyrka har börjat sin serie sämre än väntat, de har spelat ok och gjort bra prestationer i sina matcher, men har ändå fått många onödiga förluster trots att man har varit med spelmässigt i de flesta matcherna. Men det är bara att kriga vidare så kommer det att vända.
Det här gör nog att Stenkyrka är taggade på att ge oss en riktig kamp om finalplatsen. Så nu ser vi fram emot en kul och välspelad match mellan två bra lag.
Laget som spelar mot Stenkyrka
Gry Larsson, Elfrida Svedjer, Maritza Liljeström, Alvina Edmundson, Nathalie Österberg, Pauline Mårtensson, Rebecka Lange, Emilia Söderholm, Helena Liljeström, Ronja Fröberg, Ellinor Ericsson, Isabella Hedlund, Frida Ekman-Hägglund, Olivia Ahlström, Linnea Oxenvwaldt,
//E
| Träning | 21 maj, 19:30 |
| Träning | 22 maj, 17:45 |
| Smedby AIS (hemma) | 23 maj, 12:00 |
| Träning | 25 maj, 19:00 |
| Träning | 26 maj, 17:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera