Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Vintrosa IS P 12/13 Handboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Vintrosa IS P 12/13 Handboll.
P 12/13 Handboll
Följ oss för uppdateringar
Knappt hemkomna och uppvaknade är det dags att tänka på nästa cup. Intensiv vecka men det visste vi innan 😁
Göteborg blev ett väldigt lyckat äventyr där nog samtliga var nöjda med sin dag. Både på och utanför plan. Det var värt en sen hemkomst.
Uppsala söndag 17/8:
Spelare som åker är Olle P, Elis, Johan, Svante, Theo, Oliwer, Lukas, Elmer, Melker och Alvar.
Samling vid Falken 6:50. Jon och Mårten skjutsar. För killarna från stan samling vid Statoil Västhaga 7:00. Lukas skjutsar. Alvar och Loa, är det någon mer? Svante åker med i Lukas bil från stan så det finns en plats kvar i den bilen.
Lunch och matintag får man ta hand om själv under dagen. Ta med eller köp på plats. Finns kiosk och korv/hamburgare på området. Vi stannar och äter på hemvägen. Finalen spelas 18:45 så vi blir inte lika sena hem den här gången. Nu har vi ju skola att tänka på dagen efter.
Packning:
Matchkläder
Energi
Duschgrejer
Ombyte
Vattenflaska
Vintrosa-Miffe division 3 | 11 okt, 12:00 |
Träning | 13 okt, 19:15 |
Träning | 15 okt, 19:15 |
Träning | 16 okt, 19:30 |
VästeråsIrsta HF -12:Vit (hemma) | 18 okt, 13:00 |
Olle P åker med från stan, om det finns plats!
RapporteraRapportera
Då kör vi Olle P och Alvar från Statoil. Kom ju på att Loa inte ska med den här gången.
RapporteraRapportera
Toppen tusen tack 🙏
RapporteraRapportera