Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alets IK P2008/09

Följ

P2008/09

Följ oss för uppdateringar
Följ
Alets IK
Fotboll
P2008/09

Skriv i gästboken

Logga in för att skriva i gästboken

Gästbok

  • 30 jul 2019 Martin Östling

    Beställningen är mycket riktigt paused och föreningen för en dialog med Stadium om hur man ska gå vidare.

    Rapportera

    Rapportera

  • 30 jul 2019 Malin Larsson

    Nej, du har inte missat för jag fick den bara vid gräsplan Och har inte fört den vidare... Kanske klubben kan komma ut med något?

    Rapportera

    Rapportera

  • 30 jul 2019 Malin Larsson

    Hörde av Håkan vid sista träningen att de avsbeställt sändningen eftersom de inte kunde garantera leverans. Hoppas att jag minns rätt. Om annan kan bekräfta är det bra.

    Rapportera

    Rapportera

  • 29 jul 2019 Daniel Nebel

    Amandus är också laddad! Vilka tider är Det tänkt?

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 jul 2019 Malin Öhrling

    Albin vill vara med! Mvh Malin

    Rapportera

    Rapportera

  • 26 jul 2019 Martin Östling

    Hej,
    Om tillräckligt många vill och kan så
    kör vi ett träningsläger på hemmaplan lördag 3 augusti. Fotboll, bad och andra aktiviteter. Lunch och mellanmål.
    Mer info under nästa vecka.
    Anmäl om ni kan vara med här på gästboken.
    Ha en fortsatt skön sommar!

    Rapportera

    Rapportera

  • 17 jul 2019 Martin Östling

    Hej,
    Jag har fått ett SMS från Anna Hägglund:

    "Hej! Vi ska vara funktionärer med Alets flickor på Tylösand Aquathlon på lördag 20/7 mellan 09.30-14.30 men saknar lite folk. Vi får ersättning med ca 100 kr/vuxen/timme. Tror du att det finns några föräldrar från pojklaget som vill göra en insats för er lagkassa? Vi skulle behöva hjälp av 4 vuxna- barn kan följa med och hjälpa till men räknas inte för pengen om de inte är nästan vuxna. //Anna"'

    Kontakta Anna direkt om intresse finns,073/021 29 26

    Hälsningar Martin

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 jun 2019 Malin Larsson

    Hej alla aletvänner!
    Alexander har ont i öra och känner sig lite hängig så vi hoppar dagens träning och tar nya tag på torsdag. Ha det gott! Malin

    Rapportera

    Rapportera

  • 25 jun 2019 Frida Sundh

    Amanfus är sjuk och kommer inte ikväll.

    Rapportera

    Rapportera

  • 20 jun 2019 Malin Öhrling

    Ber om ursäkt. Glömde totalt bort att det var torsdag och träning. Nästa vecka kan Albin båda dagarna. Mvh Malin

    Rapportera

    Rapportera

Swish