Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Östhammars SK Bordtennis Blå grupp
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Östhammars SK Bordtennis Blå grupp.
Bordtennis Blå grupp
Följ oss för uppdateringar
Hej på er!
Idag drog vi igång träningarna igen och det var väldigt roligt att se både nya och gamla spelare på plats. Som jag nämnt tidigare så kommer det vara ni föräldrar som håller i träningarna framöver genom ett rullande schema. Jag hoppas att det här kommer fundera. Om ni inte kan när ni blivit satta så är det eget ansvar att byta med varandra eller hitta en ersättare. Men viktigt att ni gör det i tid då det är barnen som blir drabbade om det inte är någon vuxen där.
Det kommer finnas en pärm i förrådet där det finns förslag på övningar de kan köra och det är inget krav att ni behöver visa dem. Många av övningarna har de kört förut och vet hur de ska göra. Mer praktisk info om hur ni kommer in i lokalen och plockar ihop borden skickar jag ut i veckan. Har ni synpunkter, frågor eller funderingar så kommentera nedan eller hör av er via telefon eller mail. Vecka 44 låter jag stå öppen så länge så får vi se vem som kan ta den träningen.
Obs! Listan kan komma att förändras om fler barn/ungdomar börjar eller om någon slutar.
v.38 Isak K, Vidar
v.39 Lukas C, Hampus L
v.40 Charlie, Isak W
v.41 Alfred D, Franke
v.42 George, Emil J
v.43 Wille, Tristan
v.44 Frivillig (höstlov)
v.45 Loui, Oliver, Edgar
v.46 Axel J, August, Aron Å
v.47 Grim, Enok, Isak K
v.48 Arvid A, Alvin
v.49 Franke, Alfred
v.50 Lukas C, Hampus L
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera