Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ope IF F-17
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ope IF F-17.
F-17
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu är det dags för bingolottoförsäljning inför julens uppesittarkväll! Vi säljer 15 lotter per spelare, 10 st om man har ett äldre syskon i Ope och vid 3 syskon så säljer inte det yngsta. Om barnet slutat i föreningen innan den 30 juni behöver ni inte sälja bingolotter, annars säljer alla som varit med under säsong 2025 oavsett om man tänker fortsätta efter jul eller inte (inte något vi i laget bestämt utan det kommer från Ope).
Jag eller Erika kommer att hämta lotterna någon gång under vecka 45, sen meddelar vi dag och plats där ni kan hämta era lotter. Ope kommer att skicka ut fakturor till varje familj. Det går inte att lämna tillbaka lotter.
Meddela mig, gärna via sms på 073-8353286, senast torsdag 30/10 om ni har äldre barn i Ope så att ni ska ha färre lotter. Hör även av er om ert barn står med på laget.se men inte har spelat efter 30/6.
Ett tips är att börja prata med familj och vänner redan nu så går försäljningen smidigare!
/Frida
Inga kommande aktiviteter
Kommer det finnas både enkel, dubbel och trippel lotter för tjejerna att sälja? :) eller är det endast en sort? Går det välja?
RapporteraRapportera
Det finns dubbel- och trippellotter på kansliet för de som vill ha det också, det får man själv åka och hämta där!
RapporteraRapportera