Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ope IF F-10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ope IF F-10.
F-10
Följ oss för uppdateringar
God fortsättning
Hoppas alla haft en mysig jul. Snart drar både inomhusträningar och ÖP hallsligan igång. Följande gäller:
Inomhusträningar: Tisdagar med start 7/1-2020 kl 17-18:15 träningar i Campushallen på Campus. Inomhuskläder, inomhusskor, benskydd och vattenflaska.
ÖP hallsligan (för de som anmält sig): 3 st sammandrag med start lördag 18/1-2020 inne i ÖP hallen. Ännu vet vi inte tiden så vi återkommer. Två 5 mannalag anmälda.
| Selånger SK (hemma) | 7 jun, 14:00 |
| Träning | 9 jun, 17:45 |
| Träning | 10 jun, 18:45 |
| Träning | 16 jun, 17:45 |
| Träning | 17 jun, 18:45 |
|
|
Premiär |
| 20 maj | Fotbollsskolan |
| 4 maj | Fotbollsskolan |
| 27 apr | Bauhausbrasan Sista April |
| 14 apr | XXL Erbjudande |
Vi har ju inte anmält Livia till öpliret då vi inte vetat hur hennes fot skulle återhämta sig. Hon gör comeback och kommer på träning idag och funkar det så är hon ju gärna med den 18/1!
RapporteraRapportera
Hej
RapporteraDen ligger på universitetsområdet, närmast är att parkera på Regementsgatan och gå uppåt. Till vänster om stora innergården lätt rosafärgad byggnad!
Mvh Almas mamma
Rapportera
Välkommen på tisdag. Om ni inte hittar så ring mig på 070-2417817👍.
RapporteraRapportera