Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ödåkra IF F-2011-2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ödåkra IF F-2011-2012.
F-2011-2012
Följ oss för uppdateringar
Nästa vecka drar fotbollen igång på allvar igen. Vi hoppas alla har haft en superfin sommar & semester och att fotbollssuget är tillbaka igen. Nästa vecka börjar vi med träning på måndagar och torsdagar kl 17:30-19:00 som vanligt. Efter torsdagens träning är det inplanerat ett föräldramöte i klubbstugan kl 19:15. Klicka gärna i om du/ni kan komma eller ej (kallelse är skickad på laget.se).
Nästa helg sätter seriespelet igång med i princip 2 matcher varje helg. Tjejerna älskar att spela inför publik så har du som förälder möjlighet att följa med på bortamatcherna så är det mer än välkommet. Många av vårens bortamatcher har det ofta blivit mycket trixande att få ihop bilplatser till alla spelare då vi som brukar köra även har syskon och så som gärna oxå följer med och ser matcherna.
I övrigt så ser det ut att bli en spännande höst med många matcher och ev. även en till utomhusturnering. Mer info om detta kommer på föräldramötet.
Vi ses nästa vecka!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera